Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Hoće li Lepoglava dobiti status “Grad – prijatelj djece”?

Hoće li Lepoglava dobiti status “Grad – prijatelj djece”?

Događanja
20. listopada 2017.
Alenka Kučić
1483
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Godinu i pol dana nakon što su u Gradu Lepoglavi počeli s aktivnostima vezanim uz kandidaturu i provedbu postupka dobivanja UNICEF-ova statusa Grada prijatelja djece, u gradu je boravila komisija Središnjeg koordinacijskog odbora akcije "Gradovi i općine – prijatelji djece" te izvršila izvid rezultata akcije, odnosno provjerila koliko se u gradu Lepoglavi ulaže u usluge za djecu, stvaranje sigurnog i zdravog okruženja, u zdravlje djece te njihovo obrazovanje, kulturu, sport i slobodno vrijeme. Rezultati obavljenog izvida bit će važni kod donošenje odluke Središnjeg koordinacijskog odbora o tome hoće li Gradu Lepoglavi biti dodijeljen status grada prijatelja djece.
Cjelodnevni izvid započeo je sastankom članova gradskog Koordinacijskog odbora za dobivanje statusa grada prijatelja djece i tročlane komisije Središnjeg koordinacijskog odbora akcije "Gradovi i općine – prijatelji djece" koju su činile dr. Mirjana Kolarek-Karakaš, mr.sc. Maja Pleše Sabol i Gordana Šoltić-Siladi.
- Sve ono što činimo u Gradu Lepoglavi činimo zbog djece. Svi gradski projekti i programi usmjereni su stvaranju što boljih uvjeta za život naših građana, a posebice djece kojoj Grad Lepoglava pruža potporu od njihova rođenja i nadalje tijekom njihova obrazovanja – od vrtićke dobi pa do studentskih dana – istaknuo je gradonačelnik Marijan Škvarić pozdravljajući sve nazočne na sastanku nakon kojeg su članice komisije Središnjeg koordinacijskog odbora akcije "Gradovi i općine – prijatelji djece" započele s izvidima obilazeći osnovne škole, vrtiće, udruge i institucije koje djeluju na području grada Lepoglave, s ciljem utvrđivanja točnosti informacija navedenih u upitniku koji je Grad Lepoglava ispunio kandidirajući se za dobivanje statusa grada prijatelja djece.
- Grad Lepoglava je i inače prijatelj djece, ali na ovaj način željeli bi to formalizirati. Tijekom naše kandidature ispunili smo brojne uvjete koji su pred nas bili postavljeni. Kroz prizmu toga lakše možemo dokazati da smo zaista grad prijatelj djece i zahvaljujući tom statusu kroz fondove i natječaje pokušati osigurati financijska sredstva za primjerice adaptaciju vrtića, za proširivanje usluge u školama ili za nešto treće što će predložiti djeca - pojasnio je zamjenik gradonačelnika Hrvoje Kovač.

lepoglava 2

 

Članice komisije zadovolje viđenim
Nakon provedenog izvida, članice Središnjeg koordinacijskog odbora akcije "Gradovi i općine – prijatelji djece" nisu krile zadovoljstvo viđenim.
- Onim što smo vidjeli izuzetno sam zadovoljna. Puno toga se radi na planu zdravstva, odgoja i obrazovanja, sporta i u okviru udruga. No, nije me sve to iznenadilo kad je Lepoglava u pitanju – otkrila je članica komisije dr. Mirjana Kolarek-Karakaš dodajući da se sa statusom grada prijatelja djece šalje poruka da društvo brine o djeci i njihovim pravima.
Hoće li Grad Lepoglava dobiti status "Grad prijatelj djece" znat će se sredinom studenog kada će se objaviti rezultati odluke o dodjeli statusa doneseni i temeljem rezultata obavljenog izvida.

lepoglava 3

www.vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26631 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Pume za građane organiziraju koncert
Događanja
2017-10-20

Sljedeća Vijest

centri izvrsnosti
Četiri olimpijaca i medalje s međunarodnih natjecanja
Događanja
2017-10-20
Izdvojeno
Antunovo na Brdu i nogometni kup označili početak obilježavanja Dana Općine Jesenje
Događanja
15. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Oko 150 majstora zanata iz Varaždinske županije na 3. Županijskim obrtničkim sportskim igrama u Ludbregu
Događanja
15. lipnja 2026.
martina
Grad Varaždin ponovio Javni poziv za prijavu projekata i programa udruga
Događanja
15. lipnja 2026.
martina
Varaždinska županija i HGK – Županijska komora Varaždin nastavljaju partnerstvo za jačanje gospodarstva
Događanja
15. lipnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.