Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Hrvatska otvara granice turistima iz 10 zemalja: za ulazak je potrebno ispuniti online obrazac

Hrvatska otvara granice turistima iz 10 zemalja: za ulazak je potrebno ispuniti online obrazac

Hrvatska i svijet
28. svibnja 2020.
mirela2
939
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske je danas donio Odluku o dopuni Odluke o privremenoj zabrani prelaska preko graničnih prijelaza Republike Hrvatske.

Ovom Odlukom određene su države članice Europske unije (Češka Republike, Mađarska, Republika Austrija, Republika Estonija, Republika Latvija, Republika Litva, Republika Poljska, Republika Slovenija, Savezna Republika Njemačka i Slovačka Republika), čiji državljani zbog zadovoljavajuće epidemiološke situacije, neće morati prilikom ulaska u RH posebno dokazivati razlog svog ulaska (poslovni, gospodarski, turistički itd.), već će moći ulaziti pod jednakim uvjetima kao i prije pojave bolesti COVID-19, ali i nadalje uz epidemiološku kontrolu, i uz obvezu pridržavanja općih i posebnih preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Prilikom ulaska u RH državljana tih država članica, evidentirat će se njihov ulazak uz prikupljanje dodatnih podataka (mjesto odredišta, broj mobitela i e-mail adresa), radi eventualne potrebe kontaktiranja iz epidemioloških razloga.

more plaza ljeto

Kako bi smanjili gužve na graničnim prijelazima i skratili vrijeme čekanja za prelazak državne granice koje će biti produženo u odnosu na graničnu kontrolu proteklih godina zbog prikupljanja dodatnih podataka, preporuča se stranim građanima koji namjeravaju boraviti u Republici Hrvatskoj da unaprijed dostave svoje podatke putem web stranice entercroatia.mup.hr.

Web stranica je pristupačnog dizajna i jednostavna za unos podataka, ima obrazac najave dostupan na hrvatskom i engleskom jeziku, a tijekom sljedećih nekoliko dana bit će dostupna i na brojnim drugim jezicima te će na istim jezicima putnici dobiti i upute (npr. njemački, slovenski, mađarski, češki, slovački, poljski itd., odnosno sve će biti dostupno na više od 10 različitih jezika).

str za ulaz u hrv

Za putnike koji na taj način dostave podatke neće biti potrebno dodatno zadržavanje na graničnom prijelazu radi davanja potrebnih podataka jer će granična policija imati te podatke u sustavu.

Također, putnici koji na taj način dostave podatke, na svoju će e-mail adresu povratno dobiti potvrdu o zaprimljenoj najavi te sve potrebne informacije vezano uz upute i preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Putnici koji ne dostave unaprijed svoje podatke putem navedene aplikacije moći će sve to obaviti i na graničnom prijelazu prilikom ulaska u RH, ali će za njih biti potrebno duže vrijeme čekanja u zasebnoj traci.

more dubrovnik

vzaktualno.hr

mirela2 3102 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Domovi zdravlja Varaždinske županije uskoro u novome ruhu, gradi se u Lepoglavi, Varaždinskim Toplicama i Novom Marofu
Gospodarstvo
2020-05-28

Sljedeća Vijest

Općina Sračinec sufinancira osiguranje usjeva i višegodišnjih nasada
Gospodarstvo
2020-05-28
Izdvojeno
Krapinsko-zagorska županija otvorila vrata EU projekata: Građanima predstavljeni rezultati ulaganja europskih fondova
Događanja
15. svibnja 2026.
martina
Najbolji u SuperSport HNL-u: Nominirani Šafarić, Tavares, Duvnjak i Zelenika – evo kako glasati
Sport
15. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Gradski HDZ: “Obmanjuju li Bosilj i Marković građane o naplati gradskih potraživanja?”
Politika
15. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
NK VARTEKS Korpar-Japek uoči Đakova poručio: „Herc” na terenu i pobjeda u subotu
Sport
15. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.