Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Hrvatska velikog srca: Pomozimo Biljani!

Hrvatska velikog srca: Pomozimo Biljani!

Hrvatska i svijet
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
411
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

 

Biljana, samohrana majka troje djece (6, 10 i 13 godina), u prosincu 2024. godine doživjela je teške zdravstvene komplikacije zbog infekcije uha koja je eskalirala u meningoencefalitis. Hitna operacija i kraniektomija spasili su joj život, ali su ostavile ozbiljna neurološka oštećenja

Riječanka Biljana Šantić (46) hrabro se bori s teškim posljedicama meningoencefalitisa, a sada joj na putu prema oporavku stoji cijela Hrvatska. Njezini prijatelji s dragog otoka Prvića pokrenuli su veliku humanitarnu akciju, pozivajući svakoga tko može pomoći – bilo donacijama, stručnom podrškom ili širenjem poziva.

Biljana, samohrana majka troje djece (6, 10 i 13 godina), u prosincu 2024. godine doživjela je teške zdravstvene komplikacije zbog infekcije uha koja je eskalirala u meningoencefalitis. Hitna operacija i kraniektomija spasili su joj život, ali su ostavile ozbiljna neurološka oštećenja. Trenutno se nalazi na rehabilitaciji u Krapinskim Toplicama, no pred njom je dug i zahtjevan put oporavka. Njezini dugogodišnji prijatelji s otoka Prvića, gdje je Biljana provodila ljeta i stekla brojne veze, odlučili su ne stajati po strani. “Biljana je uvijek bila puna života i ljubavi, a sada je naša dužnost da joj vratimo dio te topline. Znamo da Hrvatska ima veliko srce, pa pozivamo sve – od običnih građana do udruga i poduzetnika – da se uključe u pomoć”, kaže jedan od organizatora akcije.

Osim financijske potpore (koju je moguće uplatiti preko platforme 4fund.com ili na navedeni bankovni račun), hitno je potrebno osigurati: stručne medicinske sestre za 24-satnu njegu (posebno one s iskustvom u radu s traheostomama i PEG sondama), smještaj u Zagrebu kako bi mogla nastaviti s tretmanima, robotsku neurorehabilitaciju koja joj može značajno ubrzati oporavak.

Biljanina djeca već šest mjeseci žive bez nje, a njezini stariji roditelji (84) daju sve od sebe kako bi podržali kćer i unučad. “Svaka donacija, pa i najmanja, može promijeniti njihov život. Ako ne možete dati novac, podijelite ovu vijest ili nam pomozte pronaći medicinske stručnjake”, apeliraju prijatelji.

Kako pomoći?

Donacije možete uplatiti na 4fund.com ili na račun:
Nenad Suvajac, Rešetari 29, 51215 Kastav
IBAN: HR4624020063104553361

Podijelite ovu priču – svaka podrška je dragocjena!

“Nitko nikada nije osiromašio davanjem”, podsjećaju organizatori, a Hrvatska već dokazuje da ujedinjena može činiti čuda. Biljanina borba nije samo njezina – postala je zajednička stvar svih nas. Zajedno možemo napraviti razliku!

Izvor: Vecernji.hr

foto:privatni album

Siniša Kalajdžija 2458 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

DONJA VOĆA: Špilja Vindija – naša prošlost i budućnost
Događanja
2025-06-22

Sljedeća Vijest

Međimurje u znaku Matice hrvatske - novo vodstvo izabrano na Skupštini u Čakovcu
Događanja
2025-06-22
Izdvojeno
Gradonačelnik Bosilj podržao program sprječavanja nasilja nad ženama
Događanja
22. rujna 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Mladež HDZ-a obilježila Dan oslobođenja Grada Varaždina i Dan branitelja Varaždinske županije
Politika
22. rujna 2025.
Alenka Kučić
U Ivancu se starinskom berbom prisjetili kako se nekad bralo i muljalo grožđe
Događanja
22. rujna 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Dalić objavio popis za dvije kvalifikacijske utakmice – evo na koga računa
Sport
22. rujna 2025.
Ivana
Video & fotogalerija
Ovako se danas probudila Krapina – započela velika proslava 150 godina DVD-a Krapina
Fotogalerija
6. rujna 2025.
FOTOGALERIJA Kiša je prestala, špancireri stižu u Varaždin – ovako je bilo prvog dana na ulicama i trgovima grada
Fotogalerija
22. kolovoza 2025.
FOTOGALERIJA „Šminkanje” Varaždina uoči 27. Špancirfesta
Fotogalerija
19. kolovoza 2025.
Župan Stričak: Svima koji su sudjelovali u najvažnijoj bitci u povijesti hrvatskog naroda, u Oluji, veliko hvala!
Fotogalerija
4. kolovoza 2025.
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.