Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • I Grad Varaždin obilježit će Međunarodni dan epilepsije

I Grad Varaždin obilježit će Međunarodni dan epilepsije

Događanja
8. veljače 2023.
Alenka Kučić
543
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Odlukom i po odobrenju gradonačelnika Nevena Bosilja, a na molbu Hrvatske udruge za epilepsiju i Odjela za pedijatriju Opće bolnice u Varaždinu, u ponedjeljak, 13. veljače 2023. godine zgrada Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu bit će osvijetljena ljubičastim reflektorima.

Tim simboličnim činom Grad Varaždin će kao i mnogi drugi gradovi priključiti se obilježavanju Međunarodnog dana epilepsije i Nacionalnog dana oboljelih od epilepsije.

Na taj dan mnoge će značajne građevine u svijetu biti osvijetljene ljubičastom bojom u znak podrške osobama s epilepsijom i u svrhu podizanja razine svijesti o toj bolesti i poboljšanju kvaliteta života oboljelih osoba. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, od epilepsije u svijetu boluje oko 50 milijuna ljudi.
U Hrvatskoj se broj oboljelih kreće oko 40 tisuća. Grad Varaždin stoga iskazuje podršku i aktivno se uključuje u akciju Hrvatske udruge za epilepsiju koja brojnim inicijativama želi utjecati na poboljšanje kvalitete života osoba s epilepsijom te rušenje predrasuda i stigmatiziranja oboljelih od ove bolesti.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26670 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Varaždinska županija snažno potiče razvoj sporta – za ova dva vrijedna programa izdvojena značajna sredstva!
Događanja
2023-02-08

Sljedeća Vijest

Varaždinski Plesni klub Takt prema broju osvojenih medalja najuspješniji u Hrvatskoj!
Sport
2023-02-08
Izdvojeno
Ljubica Jembrih: Strategija biogospodarstva otvara nove prilike za razvoj Hrvatske
Događanja
25. lipnja 2026.
martina
Sutra ponovno akcija policije – evo što će provjeravati!
Hrvatska i svijet
25. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Dodijeljen je ugovor: Općini Jesenje bespovratna sredstva za opremanje dječjeg vrtića
Događanja
25. lipnja 2026.
martina
Župan Kolar u povodu Dana neovisnosti: Nastavimo graditi Hrvatsku kao zemlju razvoja i jednakih prilika
Sport
25. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
ONI SU PONOS VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 26 državnih prvaka primilo priznanja za izvrsnost
Fotogalerija
17. lipnja 2026.
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.