Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • I jedan hrvatski grad među onima kojima najviše prijeti globalno zatopljenje

I jedan hrvatski grad među onima kojima najviše prijeti globalno zatopljenje

Hrvatska i svijet
17. studenoga 2017.
Alenka Kučić
1448
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Bez obzira na to kakvo je vrijeme sada, i unatoč tome što neki tvrde da je riječ o pretjerivanju, odnosno običnoj izmišljotini, znanstvenici već dulje vrijeme tvrde da bi ljudi trebali razmišljati o dugoročnim posljedicama globalnog zatopljenja.

Američka svemirska agencija NASA izradila je aplikaciju koja predviđa koji bi svjetski gradovi mogli biti najviše pogođeni otapanjem ledenjaka, odnosno globalnim zagrijavanjem, piše Dnevnik.hr
- Gradovi i države koji su počeli izrađivati strategije obrana od poplava moraju razmišljati i do sto godina u budućnost ako žele procijeniti rizik na isti način kao što čine i osiguravajuće kuće - kaže znanstvenik Erik Ivins. Prema aplikaciji NASA-e, Londonu prijeti ledenjak na sjeverozapadu Grenlanda, dok će otapanje leda na krajnjem sjeveru Antarktike utjecati na povećanje razine oceana oko australskog Sydneyja, javlja BBC News, a prenosi Dnevnik.hr.

Kad je riječ o Dubrovniku, prema aplikaciji NASA-e razina mora u Dubrovniku za 10 godina porast će za 11 milimetara. Za 50 godina bit će veća za 55 milimetara, za 100 godina porast će za 110, a za 200 godina 220 milimetara. Za tisuću godina razina mora u Dubrovniku mogla bi skočiti za više od metar.

 

www.vzaktualno.hr/dnevnik.hr

Alenka Kučić 24431 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Novi Marof
I U Novom Marofu se sjećaju žrtve Vukovara
Fotogalerija
2017-11-17

Sljedeća Vijest

Vukovar
Čačić i Paljak sutra u Vukovaru
Događanja
2017-11-17
Izdvojeno
Današnji slavljenici su Klaudije, Klaudija, Vilim, Vilma, Vili, Vilibald
Lifestyle
7. srpnja 2025.
Ivana
U Festivalskoj dvorani u Krapini koncert puhačkih orkestara – publika uživala u izvedbama
Događanja
6. srpnja 2025.
Ivana
Gradonačelnik Željko Šoštarić u Dvorcu Opeka
Događanja
6. srpnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Gužve na cestama: Na Lučkom i kod Krapine u smjeru Maclja
Hrvatska i svijet
6. srpnja 2025.
Ivana
Video & fotogalerija
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.