Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • I ove će se godine u Varaždinu trčati s plemenitim ciljem – najavljena tradicionalna, 5. humanitarna utrka grada anđela

I ove će se godine u Varaždinu trčati s plemenitim ciljem – najavljena tradicionalna, 5. humanitarna utrka grada anđela

Sport
26. veljače 2024.
Alenka Kučić
777
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ulicama i trgovima uže gradske jezgre Varaždina uskoro će ponovo trčati i veliki i mali, ne samo zbog rekreacije, već i za plemeniti cilj – u ponedjeljak je najavljena 5. humanitarna utrka grada anđela koja je ove godine posvećena varaždinskoj udruzi za osobe s intelektualnim oštećenjem „Sunce".

I ovoga će se puta utrka održati u organizaciji idejnog začetnika Damira Habijana, inače novog ministra gospodarstva i održivog razvoja te Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina, Sportskog kluba SRD 315 Sjeverozapad i Funkcionalnog centra Active Vita, uz podršku Grada Varaždina.

Kako je istaknuo Habijan, od samog je početka želja organizatora bila da utrka postane tradicionalnom, a budući da će ovo biti njezino peto izdanje, ta se želja i ostvarila.

-Prošle godine imali smo rekordan broj prijava trkačica i trkača, odnosno rekreativaca koji su otrčali našu standardnu rutu od 4,85 kilometra, a ove godine ćemo utrku imati 11. svibnja, sa startom na Kapucinskom trgu. Što se tiče kotizacije, za dječje utrke ona će iznositi 5 eura, a za odrasle 12 eura – rekao je Habijan.

Utrka koja je spoj humanitarne i sportske priče rekreativnog je karaktera, a zahvaljujući pomoći Trkačkog kluba Marathon 95 obogaćena je i dječjim utrkama. Učenici od 1. do 4. razreda trčat će 400 metara, a oni od 5. do 8. razreda 800 metara.

-Start dječje utrke bit će u 10.30, a glavne utrke u 11.30, tako da ćemo imati razmak između dvije dječje utrke – pojasnio je Habijan.

Uputio je poziv svim Varaždinkama i Varaždincima, ali i ostalim trkačima i ljudima dobrog srca iz cijele Hrvatske, pa i šire, da dođu i sudjeluju u utrci koja je lani imala rekordan broj sudionika.

-Hvala svima koji su se dosad odazivali našim pozivima da nam se pridruže, a prošle godine imali smo i nekoliko natjecatelja izvan Hrvatske. Nadam se da ćemo oboriti rekord, ali još je važnije prikupiti dovoljno sredstava kako bismo pomogli našoj udruzi „Sunce” na čiji će račun biti uplaćena sva sredstva – kazao je Habijan.

Voditeljica za sport i razvojne programe ZSUGV, Anica Sitar naglasila je da je pet godina održavanja utrke dokaz da su organizatori osmislili i realizirali nešto dobro.

- Ova je utrka postala tradicionalna, zahvaljujući našim sponzorima i dobročiniteljima koji su se vrlo rado uključili i veseli nas što smo došli do faze u kojoj se zapravo sponzori javljaju nama jer su prepoznali vrijednost ove utrke. Svake godine sponzora je sve više, pa zahvaljujući njima možemo iz godine u godinu organizirati utrku na kvalitetniji način, podiči je na viši nivo. Trebamo svakako zahvaliti i Gradu Varaždinu i upravnim odjelima grada, našim gradskim tvrtkama, Gradskoj tržnici i Čistoći koji nam svake godine puno pomažu. Naravno, tu je i Postaja prometne policije Varaždin čiji djelatnici svake godine osiguravaju utrku, čuvaju naše trkače i paze da sve protekne u najboljem redu, a ne smijemo zaboraviti ni djelatnike Hitne medicinske pomoći koji se također uključuju svake godine – rekla je Sitar, posebno zahvalivši Marku Črljencu, predsjedniku udruge Active Vita te Marku Dugandžiću, predsjedniku Sportskog kluba SRD 315 Sjeverozapad, ali i varaždinskoj tvrtki Marlex.

-Tvrtka Marlex svake godine udvostruči iznos koji prikupimo od startnine i na taj način udruzi za koju skupljamo sredstva uplatimo duplo od onoga koliko skupino od stratrnina. Zahvaljujemo i svim ostalim tvrtkama koje na bilo koji način pomažu obogaćujući startne pakete, odnosno nagradama za naše najbrže trkače. Naime, osim što utrka ima humanitarni karakter, volimo nagraditi one koji su bili najbrži – izjavila je Anica Sitar.

Marko Črljenec, predsjednik udruge Active Vita, zahvalio je svima koji su sudjelovali na dosadašnjim utrkama i svima koji pomažu u organizaciji.

-Pozivam što veći broj i trkača i netrkača, rekreativaca, da kroz neku zabavnu utrku, kroz neki oblik tjelesne aktivnosti pomognemo onima kojima je potrebna pomoć. Pozivam i sve roditelje da da angažiraju svoju djecu, da dođu i na taj način osjete bit sportske aktivnosti. Utrke su relativno lagane, ali djeci su i zabavne, a nama je cilj nam usaditi im svijest o važnosti aktivnog druženja i pomoći drugima. Sretni smo i ponosni što Varaždin ima jedan takav event – rekao je Črljenec.

Udruga „Sunce” Varaždin je neprofitna, nevladina organizacija civilnog društva koja ove godine obilježava 25 godina postojanja, kazala je predsjednica udruge Ljubica Bahun.

-Naša je udruga osnovana s ciljem da se osobama s intelektualnim oštećenjima i njihovim obiteljima pruži podrška, poboljša kvaliteta života, te radi promicanja njihove integracije u društvu. Edukativne i kreativne aktivnosti koje provodimo imaju cilj stjecanja novih znanja i vještina za osobe s intelektualnim oštećenjima. Naša vizija je stvaranje društva koje cijeni i poštuje različitosti u kojem osobe s intelektualnim oštećenjima imaju priliku ne samo za integraciju, nego i za doprinos lokalnoj zajednici – naglasila je Bahun.

Kao i ranijih godina, zainteresirani za sudjelovanje u 5. humanitarnoj utrci grada anđela moći će se prijaviti preko stranice Stotinka.hr, a prijave će biti otvorene uskoro.

ak/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26593 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Općina Cestica: Gorio gospodarski objekt, požar se proširio i na kuću 75-godišnjakinje
Crna kronika
2024-02-26

Sljedeća Vijest

U Krapini predstavljen Program mjera aktivne politike zapošljavanja, gradonačelnik Gregurović ocijenio ih fantastičnima
Događanja
2024-02-26
Izdvojeno
Nedeljko Vukalović i dalje na čelu Vatrogasne zajednice Varaždinske županije, čestitke uputio i župan Stričak
Događanja
12. lipnja 2026.
martina
Petar Štivičić iz OŠ Trnovec državni je prvak u natjecanju „Sigurno u prometu“ i dobitnik prestižne nagrade Oskar znanja
Događanja
12. lipnja 2026.
martina
Zbog razorne tuče, župan Posavec proglasio prirodnu nepogodu za Općinu Štrigova
Događanja
12. lipnja 2026.
Alenka Kučić
Bednja: Udruga vinogradara Gerico uspješno provela ocjenjivanje vina – dodijeljena četiri zlata
Događanja
12. lipnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.