Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • I Varaždinska županija na Svjetskom urbanom forumu u Abu Dhabiju

I Varaždinska županija na Svjetskom urbanom forumu u Abu Dhabiju

Događanja
24. veljače 2020.
N.K.
802
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Abu Dhabi

Na Svjetskom urbanom forumu (World Urban Forumu – WUF10), koji je od 8. do 14. veljače održan u Abu Dhabiju, sudjelovala je i predstavnica Varaždinske županije, pročelnica Upravnog odjela za prostorno uređenje, graditeljstvo i zaštitu okoliša Varaždinske županije Slađana Miočić.

Riječ je o najvećoj svjetskoj platformi koja uključuje međunarodno okupljanje, razmjenu iskustava i dobrih praksi te uspostavu kontinuiteta u razmjeni znanja po pitanjima održive urbanizacije, koju je organizirao UN-habitat, prvi put u jednoj od arapskih zemalja.

WUF10 okupio je više od 18.000 sudionika iz 160 zemalja svijeta u izazovu suočavanja s novim pristupima i perspektivama urbanog razvoja. Svoja tehnološka dostignuća i digitalne sustave iz područja prostornog planiranja i graditeljstva predstavila je i Hrvatska, a na Forumu je sudjelovalo više od 580 govornika i 130 izlagača inovativnih tehnoloških modela.

Abu Dhabi

Na popratnom panelu “Cultural Diversity in Smart Cities in South East Europe” pročelnica Upravnog odjela za prostorno uređenje, graditeljstvo i zaštitu okoliša Varaždinske županije Slađana Miočić prikazala je na koji način inovativnost i tehnologija pridonose mijenjanju kulture tradicionalnih administrativnih modela. Alen Grabar, savjetnik ministra prostornog uređenja i graditeljstva, prezentirao je sustave i servise ministarstva koje na operativnoj razini koriste službenici Varaždinske županije. Suradnja između regionalne samouprave i državne administracije u kreiranju modela, provedbi rješenja i razmjeni iskustava ključ je uspješnih platformi te razvoja kompleksnih sustava koji su učinkoviti, jednostavni za upotrebu i racionalni.

Abu Dhabi

Ovogodišnji Forum su službeno otvorili Njegovo Veličanstvo Sheikh Theyab bin Mohamed bin Zayed Al Nahyan i izvršna direktorica UN-Habitata Maimunah Mohd Sharif visokotehnološkom ceremonijom.

– Gradovi i regije su ključni nositelji i predstavljaju srce održivog razvoja – istaknuo je glavni tajnik UN-a Antonio Guterres u video-poruci tijekom svečanog otvorenja.

Dodajmo da se Svjetski urbani forum održava se svake dvije godine, počevši od 2002. godine, a njegovi ciljevi su podizanje svijesti o održivoj urbanizaciji među svim društvenim dionicima, poboljšanje kolektivnog znanja o održivom urbanom razvoju kroz otvorenu raspravu, razmjenu najboljih praksi i politika te promicanje suradnje između različitih dionika.

Domaćin idućeg Svjetskog urbanog foruma 2022. su poljske Katowice.

Abu Dhabi

vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Glazbena škola Varaždin
NAJAVLJUJEMO Uskoro u Varaždinu počinju 3. Dani Josipa Klime
Događanja
2020-02-24

Sljedeća Vijest

NERA & LORA Varaždinska Druga gimnazija poziva vas na glazbeno predstavljanje dviju maturantica
Događanja
2020-02-24
Izdvojeno
Novi Marof raspisao natječaj za dodjelu 110 stipendija za nadarene studente
Događanja
21. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
U Krapinsko-zagorskoj županiji obilježen Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama
Događanja
21. studenoga 2025.
TVarjacic
Općina Lobor: Božićnice za umirovljenike i socijalno ugrožene
Događanja
21. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Dubravka Novak u Saboru: Gotovo petina djece u Hrvatskoj živi u riziku od siromaštva
Događanja
21. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.