Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Ispostava HAMAG BICRO-a od sada i u Varaždinu, župan Stričak: Naše gospodarstvo je među top tri u državi!

Ispostava HAMAG BICRO-a od sada i u Varaždinu, župan Stričak: Naše gospodarstvo je među top tri u državi!

Gospodarstvo
8. lipnja 2022.
tesa
785
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Poduzetnici s područja Varaždinske županije dobili su dodatan vjetar u leđa. Naime, u Varaždinu je u srijedu otvorena ispostava Hrvatske agencije za malo gospodarstvo, inovacije i investicije što će sasvim sigurno povećati njihovu konkurentnost, kao i konkurentnost čitavog gospodarstva Varaždinske županije.

Inače, HAMAG BICRO je od 2017. godine do danas potaknuo preko milijardu kuna novih investicija, a preko 530 korisnika koristilo je jednu od njihovih usluga, pa će trećem najjačem gospodarstvu u državi ovo biti dodatan vjetar u leđa.

Pohvalivši otvorenje nove ispostave, župan Anđelko Stričak naglasio je kako će ovime zaposlenici dobiti jasniju sliku o potrebama na terenu, dok će ih korisnici moći lakše ostvariti.

- Kad govorimo o gospodarstvu bitno je naglasiti da je gospodarstvo Varaždinske županije među tri top gospodarstva u državi, odnosno 11,2 posto smo jači od državnog prosjeka. Nakon Grada Zagreba i Istarske županije gospodarstvo Varaždinske županije je najjače u državi – rekao je Stričak dodavši kako o tome najbolje govore podaci.

Naime, Varaždinska županija imala je svega 3 posto nezaposlenih. U 2020. godini bilo je 68.205 zaposlenih i 4.276 poduzetnika.

-To su podaci koji zorno govore o jačini varaždinskog gospodarstva – zaključio je župan.

Vjeran Vrbanec, predsjednik Uprave HAMAG BICRO-a kazao je kako je današnjim otvorenjem ureda u Varaždinu zaokružen proces decentralizacije.

-Nakon ovoga, svi poduzetnici koji imaju želju i interes dobiti kvalitetnu informaciju o programima HAMAG BICRO-a, doći u ured, raspitati se i dobiti savjet kako do novaca kojima se pokreće ili unapređuje njihovo poslovanje – pojasnio je Vrbanec.

Kako je dodatno pojasnio njegov zamjenik Ante-Janko Bobetko, svrha otvorenja nove ispostave HAMAG BICRO-a je pružiti kvalitetnu savjetodavnu uslugu poduzetnicima s područja Varaždinske županije.

-Ovdje imaju sve na jednom mjestu. Sve što je vezano za usluge koje pruža Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije moći će se dobiti na jednom mjestu, kvalitetna usluga koja će sigurno povećati i konkurentnost samih poduzetnika i kompletnog gospodarstva Varaždinske županije – rekao je Bobetko.

Poručivši kako je današnja ekonomska situacija doista neizvjesna, predsjednik HGK Županijske komore Varaždin Dragutin Gložinić naglasio je kako je upravo zbog toga otvorenje HAMAG BICRO-a važno.

- Poznato je da naša županija poslije Grada Zagreba i Istarske županije ima najbolje gospodarske rezultate i gotovo trećina ukupnih prihoda je izvoz što govori da su industrije orijentirane svjetskim tržištima. Blizina HAMAG BICRO-a pružit će dodatan motiv tvrtkama da uđu u procese digitalne tranzicije – kazao je Gložinić.

tklopotan / vzaktualno.hr

tesa 3884 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Načelnik Petrijanca Posavec sudjeluje na Akademiji za politički razvoj
Događanja
2022-06-08

Sljedeća Vijest

U Hrvatskoj do jučer obrađeno gotovo 5 milijuna testova na koronu – evo kakva je trenutna epidemiološka situacija
Hrvatska i svijet
2022-06-08
Izdvojeno
Varaždinski vatrogasci među najboljima u Hrvatskoj: “Ako vidite naše hitnjake i vatrogasce, došli ste u sigurne ruke”
Događanja
19. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Vozači u Varaždinskoj županiji pod povećalom: Provjeravat će se prolazak kroz crveno, pružni prijelazi i prva pomoć
Crna kronika
19. svibnja 2026.
Alenka Kučić
„Folklorašić” okupio 250 malih čuvara kulturne baštine iz Varaždinske županije
Događanja
19. svibnja 2026.
martina
Dođite na selo: Mađarevo ponovno okuplja ljubitelje tradicije na 12. Danima pere
Događanja
19. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.