Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • Kaniški: Zašto se Uprava Varteksa ne očituje na ponudu HBOR-a?

Kaniški: Zašto se Uprava Varteksa ne očituje na ponudu HBOR-a?

Politika
27. lipnja 2024.
martina
836
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saborski zastupnik i načelnik Općine Gornji Kneginec Goran Kaniški na posljednjoj je sjednici Hrvatskog sabora iznio više problema koji muče poznatu varaždinsku tvrtku - Varteks, koji tone sve dublje.

Naime, u Varteksu je trenutno obustava rada jer su djelatnice Varteksa kod kuće još od 17. lipnja!

Varteks, koji ima preko 630 radnika, u dugu je od preko 3 milijuna eura, a prema zadnjim informacijama, nisu isplaćene plaće i doprinosi za više mjeseci.

- Vrijednost tvrtke je 24 milijuna eura, pod založnim pravom je 21 milijun eura. Ostaje otprilike 3 milijuna eura koji, kada se usporede mjesečni prihodi i rashodi, dovoljni su za svega 3 mjeseca rada. Ono što je vrijedno, imaju veliki kapacitet proizvodnje, međutim, robu trenutno plasiraju samo putem maloprodaje i na taj način mjesečno prihoduju maksimalno 700 tisuća eura. Nemaju LOHN poslova, svi su otkazani. Maloprodajni dućani koji im rade su u najmu, a one vrijedne nekretnine, izvan tvorničkog kruga, po državi i izvan države, su rasprodane. Prodane su parcele u samom tvorničkom krugu - 6,3 hektra - istaknuo je saborski zastupnik Kaniški.

Dodao je kako je zanimljivo što postoji interes za dokapitalizacijom od strane jednog dioničara u visini od 4,5 milijuna eura, no tek kada bi HBOR i poslovna banka prihvatili njegovu ponudu za podmirenje dugovanja.

Istaknuo je kako je varaždinski župan Anđelko Stričak održao sastanak s Upravom Varteksa 29. svibnja te da je Uprava već 5. lipnja bila primljena u HBOR na sastanak, gdje je također bio prisutan župan Stričak.

- Tražili su određene stvari, i nakon toga su se očitali da im ništa nije ponuđeno. Nakon toga se očitao HBOR, da su iskazali dodatnu spremnost za suradnju i HBOR je u dogovoru s poslovnom bankom, a u cilju rješavanja trenutne situacije u Varteksu, istovremeno ponudio alternativni prijedlog koji Varteks uopće ne spominje u priopćenju, a na koji još uvijek nije dobiven odgovor. Javno pitam: Zašto se Uprava Varteksa ne očituje na ponudu HBOR-a? - upitao je Kaniški.
Kritizirao je i bivšu varaždinsku županijsku vlast.

- 2007. godine Županijska skupština, za vrijeme župana Čačića, čestita Upravi i menadžmentu i daje podršku za preseljenje tvrtke izvan Varaždina, da se ta tvornica makne. Javno pitam: Je li ovo nastavak njegovog plana? - znakovito je upitao Kaniški, pa opleo po aktualnoj gradskoj vlasti.

- Ove godine, 10. svibnja, gotovo rijeka radnica je išla prema Gradskoj vijećnici Grada Varaždina. Dobile su razna obećanja, na prosvjedu su im čak mazane oči, da su oči hrvatske javnosti uperene i usmjerene na njih. Gdje su usmjerene? I zanimljivo, iz Grada Varaždina nemate očekivane rijeke pravde prema tim radnicima. Ali Grad je poslao ovrhu, poslije povukao. Agonija tih žena se nastavlja - poručio je Kaniški pa uputio nekoliko pitanja institucijama pravne države.

- Odakle i zbog čega interes novih suvlasnika za suvlasništvo nad posrnulom tvrtkom i odakle im toliki novac? Je li cilj potpuna likvidacija Varteksa i grabež preostalog tvorničkog zemljišta? Gdje su prava tih žena? Mislim da i one imaju pravo i vrijeme je da skrenemo pozornost na njih! - poručio je Kaniški.

vzaktualno.hr

martina 1257 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Najboljim učenicima dodijeljeni Oskari znanja - ovo su dobitnici iz Varaždinske županije
Događanja
2024-06-27

Sljedeća Vijest

Na varaždinski Odjel za pedijatriju stigla vrijedna donacija iz daleke Australije
Događanja
2024-06-27
Izdvojeno
Međimurje u znaku Matice hrvatske – novo vodstvo izabrano na Skupštini u Čakovcu
Događanja
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Hrvatska velikog srca: Pomozimo Biljani!
Hrvatska i svijet
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
DONJA VOĆA: Špilja Vindija – naša prošlost i budućnost
Događanja
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Reels preuzima sve – što to znači za vaše videe na Facebooku?
Hrvatska i svijet
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.