Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Kaos na cestama – dio A1 zatvoren za sav promet

Kaos na cestama – dio A1 zatvoren za sav promet

Hrvatska i svijet
8. prosinca 2018.
Alenka Kučić
1092
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Baš kao što je i najavljivano, ova subota za mnoge vozače nije nimalo laka. Brojni su problemi u prometu diljem zemlje - donosimo najnovije informacije iz Hrvatskog autokluba:

Za sav je promet zatvorena dionica autoceste A1 između čvorova Sveti Rok i Maslenica.
Zbog olujnog vjetra samo za osobna vozila otvorena je:
autocesta A1 na dionici Maslenica-Posedarje (obilazak DC27);
DC54 Maslenica-Zaton Obrovački;
Paški most (DC106).

Zimski su uvjeti (promet je zabranjen za kamione s prikolicom i tegljače s poluprikolicom te vozila bez propisane zimske opreme) na cestama u Lici:
DC25 Korenica-Lički Osik;
DC42 Poljanak;
DC52 Špilnik-Korenica;
DC218 Užljebić-Donji Lapac-Dobroselo-Mazin-Bruvno;
ŽC5169 Bjelopolje-Donji Lapac;
sve lokalne i županijske ceste na području Otočca.

Zbog jakog vjetra na autocesti A7 Draga-Šmrika i Jadranskoj magistrali (DC8) između Bakra i Novog Vinodolskog promet je zabranjen za I. skupinu vozila: autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle, a na Jadranskoj magistrali (DC8) između Novog Vinodolskog i Svete Marije Magdalene zabrana je još za dostavna i vozila s natkrivenim teretnim prostorom (I. i II. skupina).

Kolnici su mokri, a ponegdje je i veća količina vode na kolniku, u Istri, Lici, Dalmaciji, središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj te Slavoniji.

IZVANREDNE SITUACIJE I OGRANIČENJA NA AUTOCESTAMA:
na autocesti A3 Bregana-Lipovac pred graničnim prijelazom Bajakovo kolona teretnih vozila na izlasku iz Hrvatske duga je oko 2 km.
vozilo u kvaru na autocesti A1 između čvora BLATO NA CETINI i čvora ŠESTANOVAC (413 km) u smjeru Dubrovnika promet se vodi po dvije prometne trake.Vozi se uz ograničenje brzine 80 km/h.

Zastoji su mogući na dionicama cesta gdje traju radovi. Vozače upozoravamo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama.
Dvosmjerno, jednom stranom kolnika ili uz privremenu regulaciju prometa vozi se na:
- A1 između čvorova Karlovac i Novigrad (od 45. +500 do 47. +500 km), između tunela Sveti Rok i odmorišta Jasenice (od 229.+800 km do 237.+200 km);
- na autocesti A4 Goričan-Zagreb između čvorova Ludbreg i Varaždin;
- na Istarskom ipsilonu (B8) između čvorova Cerovlje i Lupoglav te čvora Lupoglav i tunela Učka (vozi se uz privremenu signalizaciju);
- na Jadranskoj magistrali (DC8) u Rijeci, od križanja ulice Žrtava fašizma prema Adamićevoj ulici.

 

vzaktualno.hr/hak

Alenka Kučić 26210 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ništa od najkumice – dobili smo najkumeka!
Događanja
2018-12-08

Sljedeća Vijest

Članovi pčelarske udruge Medarica mališanima u vrtiću i osnovnoškolcima darovali oko 100 kilograma meda
Događanja
2018-12-08
Izdvojeno
Za bolju sigurnost planinara, izletnika i biciklista: Grad Ivanec objavio poziv za sufinanciranje planinarskih i brdsko-biciklističkih staza
Gospodarstvo
28. travnja 2026.
Alenka Kučić
Novi predsjednik Gospodarsko-socijalnog vijeća u Međimurskoj županiji je Dražen Ružić
Događanja
28. travnja 2026.
Jozica
Novo lice terena u Vrbanovcu: Općina Martijanec i dalje ulaže u sport
Gospodarstvo
28. travnja 2026.
Alenka Kučić
Iza Udruge Ljubeška mladež još je jedna uspješna godina
Događanja
28. travnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.