Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Kinezi u Zagorje ulažu više od 200 milijuna kuna

Kinezi u Zagorje ulažu više od 200 milijuna kuna

Gospodarstvo
30. travnja 2017.
S.K.
1481
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
krapinske toplice

Krapinske Toplice dobit će prvu direktnu investiciju kineskih ulagača koji u tom zagorskom mjestu u ovoj godini planiraju uložiti 30 milijuna eura, prije svega u turističke potencijale. Sredstva će uložiti nedavno osnovana tvrtka Zhongya nekretnine d.o..o. koja za ulaganje u Hrvatsku ima osiguranih više od 300 milijuna eura.

Što se tiče konkretnih ulaganja u Toplicama u tijeku su pregovori o kupnji hotela Toplice, koji bi se mogli dovršiti u slijedećih dvadesetak dana. U hotelu se planiraju smještajni kapaciteti od 650 kreveta. Nadalje, planira se izgradnja rezidencijalnih vila, njih šesnaest, te 25 bungalova odnosno apartmana. Ciljani gosti su iz skandinavskih zemalja kao i gosti iz Kine. Radovi na ovom investicijskom ciklusu mogli bi početi već u lipnju.

Inače, ulaganje kineskog kapitala nije jedino u Krapinskim Toplicama. U lipnju je najavljeno otvaranja aparthotela Magdalena sa četiri zvjezdice te skori početak gradnje hotela, investicija koja stiže iz Rusije.

s.k./vzaktualno.hr

S.K. 1417 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ludbreg
Tradicionalno prvosvibanjsko druženje u Ludbregu
Politika
2017-04-30

Sljedeća Vijest

meso
Ponovo salmonela u hrani
Događanja
2017-04-30
Izdvojeno
PREDIVNE VIJESTI: Na sjeveru Hrvatske rođene 54 bebe
Hrvatska i svijet
23. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
U Rivalnom teško ozlijeđen motociklist, u Varaždinu neoprezni biciklist
Crna kronika
23. svibnja 2025.
Alenka Kučić
U Lepoglavi završena projektna dokumentacija za POS zgradu
Događanja
23. svibnja 2025.
Ivana
Otvorene prijave za prvu utrku vatrogasaca i građana u općini Jalžabet – evo gdje i kad će se održati
Događanja
23. svibnja 2025.
Ivana
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.