Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Knauf Insulation najavio ulaganje od 120 milijuna eura u održivo širenje svoje tvornice u Novom Marofu

Knauf Insulation najavio ulaganje od 120 milijuna eura u održivo širenje svoje tvornice u Novom Marofu

Gospodarstvo
2. ožujka 2023.
Alenka Kučić
677
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Knauf Insulation uložit će oko 120 milijuna eura u novu održivu proizvodnu liniju koja uključuje inovativnu tehnologiju električnog taljenja u tvornici u Novom Marofu u Hrvatskoj.

Proširenje će omogućiti tvornici da više nego udvostruči svoj godišnji proizvodni kapacitet za rješenja za uštedu energije, otvori više od 70 novih radnih mjesta u procesu i značajno ojača svoju poziciju na europskom tržištu.

Osim toga, nova linija omogućit će tvornici da poveća proizvodnju svojih tehničkih, industrijskih i građevinskih rješenja, kao i proizvodnju Knauf Insulationovih inovativnih Urbanscape® zelenih rješenja.

Knauf Insulation procjenjuje da nova linija ima potencijal uštedjeti više od 1,5 milijuna tona emisija CO2 tijekom njihovog vijeka trajanja.

Održiva tehnologija potiče proizvodnju

Najnovija održiva tehnologija bit će u središtu širenja. Električna peć za taljenje smanjit će izravne emisije stakleničkih plinova za 80% u usporedbi s tradicionalnom tehnologijom, osiguran je izvor zelene električne energije za postrojenja i mogućnost recikliranja u procesu proizvodnje povećat će se za 60%.

Početak izgradnje planiran je za kraj godine, a očekuje se da će nova linija biti u potpunosti operativna 2025. godine.

Proširenje pogona u Novom Marofu najavljeno je nakon sastanka glavnog partnera Knauf grupe Alexandera Knaufa i hrvatskog ministra gospodarstva i održivog razvoja Davora Filipovića.

Ministar Davor Filipović pozdravio je vijest o proširenju u Novom Marofu te poručio:

-Knauf Insulationu i Knauf grupi pružit ćemo svu moguću podršku i pomoć u realizaciji ovog novog projekta u Hrvatskoj.

Proširenje podupire hrvatsku ambiciju obnove

Alexander Knauf je dodao:

-Hrvatska je atraktivna lokacija za ulaganje zahvaljujući svojoj geografskoj prednosti u srcu Europe, visokokvalificiranoj radnoj snazi ​​i solidnoj infrastrukturi. Kao svjetski tržišni lider za modernu i održivu laganu gradnju, širenje u Novom Marofu omogućit će nam da doprinesemo ciljanoj energetski učinkovitoj obnovi građevinskog fonda u Hrvatskoj. Veliko nam je zadovoljstvo što hrvatska Vlada podržava našu investiciju, posebice u kontekstu energetskog zaokreta kojem teži.

Dominique Bossan, glavni izvršni direktor Knauf Insulationa za Europu, Bliski istok i Aziju te član Upravnog odbora Knauf Grupe, rekao je da će proizvodni fokus tvornice biti uglavnom inozemna tržišta s planiranim udjelom izvoza od oko 90%.

-Građevinska rješenja iz Novog Marofa izvozit će se u susjedne zemlje poput Italije, Slovenije, Mađarske i Rumunjske, dok će se sustavi tehničkih, industrijskih i zelenih rješenja tvornice isporučivati ​​cijeloj Europi i inozemstvu - dodao je.

Proširena tvornica bit će jedna od najvećih lokacija u Knauf grupi koja ima više od 300 proizvodnih baza diljem svijeta.

Nova linija će povećati izvoz

-Iako je naš poslovni fokus internacionalan, Novi Marof se uvijek ponosio odgovornim lokalnim partnerom. Prioritet tvornice je nabava sirovina lokalno i održavamo poslovne odnose s više od 150 lokalnih partnera. Također smo ponosni na rad kojim smo pridonijeli zajednici, uključujući podršku lokalnim školama, sportskim klubovima i drugim institucijama – izjavio je Stjepan Mršić, direktor pogona Novi Marof.

vzaktualno.hr

 

 

 

Alenka Kučić 26663 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Iza službi Civilne zaštite KZŽ teška i specifična godina: Uz prirodne nepogode tuču i sušu, brojne aktivnosti i dalje bile usmjerene na borbu s pandemijom Covida-19
Događanja
2023-03-02

Sljedeća Vijest

Dan civilne zaštite obilježen i u Varaždinskoj županiji – Stričak: Bez vojske, policije, civilne zaštite, vatrogasaca, HGSS-a i Hitne nema jake domovinske sigurnosti
Događanja
2023-03-02
Izdvojeno
Ne propustite večer ispunjenu okusima, mirisima i pričama – dođite na ludbreški Festival vinske strasti
Događanja
19. lipnja 2026.
Alenka Kučić
Stiže prvi toplinski val? Danas temperature skaču do 34 °C
Događanja
19. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
NJIHOV JE DAN Čestitamo im imendan!
Lifestyle
19. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Od Leta 3 i Biergartena do plesa pod zvijezdama – Varaždin ovog vikenda živi punim plućima
Događanja
18. lipnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
ONI SU PONOS VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 26 državnih prvaka primilo priznanja za izvrsnost
Fotogalerija
17. lipnja 2026.
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.