Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Kućice se vraćaju na Zrinjevac i Tomislavac, Advent se širi izvan centra, a obrtnici ogorčeni: To je čisti rulet!

Kućice se vraćaju na Zrinjevac i Tomislavac, Advent se širi izvan centra, a obrtnici ogorčeni: To je čisti rulet!

Hrvatska i svijet
7. listopada 2022.
andra
626
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Iako je Grad Zagreb još u ljeto raspisao natječaj za Advent, on će se za neke lokacije morati ponoviti. Razlog ponavljanja, poručuju iz Grada, jest u neispunjavanju uvjeta na kojima grad inzistira. Ove godine, za razliku od lani, vraćaju se kućice na Zrinjevac, a Advent se širi i u gradske četvrti, piše HRT.

Nakon što je Grad promijenio uvjete natječaja za Advent u Zagrebu, interes ugostitelja i obrtnika čini se manjim od očekivanoga. Od 32 lokacije nadmetanjem je zakupljeno 25. Za preostalih sedam slijedi novi krug nadmetanja.

-Budući da ponude koje su došle za te lokacije nisu odgovarale. Ni jedna nije odgovarala formalnim uvjetima natječaja kad govorimo o prigodnoj prodaji i ugostiteljstvu u takozvanom biding modelu aukcija, rekao je Tomislav Tomašević, gradonačelnik Zagreba.

Obrtnici su ogorčeni. Kažu, ulazak u nadmetanje minimalno iznosi 3 tisuće kuna. No to nije ni blizu jamstvu da će se kućica i zakupiti. Da bi ozbiljno konkurirali cijena leti i do 20 tisuća kuna. Za većinu obrtnika previše.

Nadmetanje za osam lokacija na glavnom trgu pod satom za većinu obrtnika – čisti je rulet. Osim što moraju potrošiti novac za nadmetanje, on im treba i za proizvodnju. Kad se podvuče crta – neisplativo je. Oprezni su i ugostitelji. Slabiji interes možda leži i u činjenici što će ove godine mnogi od njih advent održavati na svojim terasama.

-Ali je izvjesno da ova jesen i zima nose određenu dozu straha za ugostitelje zbog cjelokupne ekonomske situacije i energetske krize u kojoj se trenutno nalazimo i potencijalnom nedostatku radne snage, rekao je Ivan Tadić, tajnik Udruženja ugostitelja Zagreb.

Pozdravljaju činjenicu da se kućice vraćaju na Zrinjevac i Tomislavov trg i to je, kažu, smjer u kojem Grad treba ići.

-Kad se organizirao Advent on je nosio gotovo jednu petinu ukupnog prometa koji se ostvarivao u ugostiteljstvu u toj godini, istaknuo je Tadić.

Prvi put Advent se širi izvan središta grada. Prošle godine Advent u Zagrebu održan je u drukčijem ozračju. Nekima se svidio, nekima ne. Ovogodišnji će, poručuju iz Grada, sigurno biti drugačiji.

vzakutalno.hr/hrt.hr

andra 3650 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Hoće li u Varaždinu niknuti novo igralište, zelena površina ili pješačka zona? Uključite se u izradu gradskog proračuna - vi birate
Događanja
2022-10-06

Sljedeća Vijest

Imate planove za vikend na otvorenom? Uskladite ih s vremenskom prognozom – evo što kažu prognostičari
Hrvatska i svijet
2022-10-07
Izdvojeno
Predstavnici hrvatskih veleučilišta u posjetu Krapini, ugostio ih zamjenik gradonačelnika Hršak
Događanja
18. travnja 2026.
Ivana
Na svečanom otvorenju manifestacije SciHill prisustvovala i zamjenica zagorskog župana Jasna Petek
Događanja
18. travnja 2026.
Siniša Kalajdžija
Varaždinska policija u novoj velikoj akciji – poštujte propise, a posebno pazite na ovo!
Crna kronika
18. travnja 2026.
Alenka Kučić
Subota donosi sunce i toplinu – izađite, uživajte u proljeću!
Hrvatska i svijet
18. travnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.