Na lokalnim izborima u Loboru čak 82 posto birača dalo je povjerenje aktualnoj načelnici Ljubici Jembrih, koja tako započinje svoj treći mandat. Pobjedu je ostvarila već u prvom krugu, a na društvenim mrežama istaknula je da je to zajednički uspjeh svih stanovnika Lobora.
– Ova pobjeda nije samo mog tima i mene, već zajednička pobjeda svih nas koji Lobor nosimo u srcu. Ona je rezultat vašeg povjerenja, predanosti, strpljenja i vjere da zajedničkim trudom možemo stvoriti mjesto u kojem ćemo svi imati bolje uvjete za život, rad i odrastanje naših obitelji – poručila je Jembrih.
U novom mandatu najavila je nastavak ključnih projekata do 2029. godine, piše Načelnik.hr. Među kapitalnim ulaganjima svakako se ističe dovršetak Centra za starije, adaptacija Vatrogasnog doma, izgradnja sportskog centra, dogradnja Dječjeg vrtića Ivančica te izgradnja stambene zgrade za mlade i mlade obitelji.
Nastavljaju se mjere poput jednokratnih pomoći za novorođenčad, sufinanciranja vrtića, uređenja igrališta, nabave školskih knjiga, stipendiranja i pomoći studentima i sportašima. Nastavljaju se uskrsnice i božićnice za starije građane, planira se rješavanje problema manjka liječnika.
U fokusu će biti i mladi poduzetnici, razvoj poslovnih zona, ruralnog i vjerskog turizma te jačanje sportskog i manifestacijskog turizma. Nastavlja se i financijska podrška poljoprivrednicima, uz dodatne mjere za poticanje proizvodnje, edukaciju i ekološku poljoprivredu.
vzaktualno.hr