Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Male općine protiv euroskepticizma: Počelo u Novom Marofu, nastavljeno u Portugalu

Male općine protiv euroskepticizma: Počelo u Novom Marofu, nastavljeno u Portugalu

Događanja
8. ožujka 2018.
N.K.
925
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
LAG Prizag Portugal

LAG Prizag vodeći je partner projekta „Male općine protiv euroskepticizma“, koji okuplja partnere iz 9 europskih zemalja: Latvije, Portugala, Slovenije, Makedonije, Mađarske, Makedonije, Bugarske, Rumunjske i Hrvatske. U nedjelju, 12. studenog, održano je svečano otvaranje projekta u Novom Marofu.
Drugi event projekta održan je 28. veljače i 1. ožujka u općini Torres Novas u Portugalu.
Prvi dan konferencije predstavljeni su ciljevi projekta i rezultati istraživanja koje su partneri proveli na svojim područjima. Pridružila se posebna gošća – Margarida Marques, članica portugalskog Parlamenta. Svojim je izlaganjem otvorila diskusiju na temu percepcije EU u civilnom društvu te navela faktore koji na nju negativno utječu kao što su nedostatak znanja o Europskoj Uniji, politikama i institucijama, stav nacionalne vlade i domaće politike, migrantska kriza i strah za nacionalnu sigurnost, izlazak Velike Britanije iz EU-a, ekonomska kriza te populistički pokreti koji s namjerom šire loše vijesti.
Kako bi se dublje ušlo u neke negativne stavove prema EU, definirane su 3 teme za raspravu: jesu li mogućnosti financiranja iz EU fondova dostatne i adekvatno raspoređene, dopušta li Europska unija političku neovisnost te kako se može promijeniti negativnu percepciju o EU, za što su ponuđena rješenja boljeg informiranja građana na lokalnoj razini i boljeg informiranja putem medija na EU razini. Nakon aktivne diskusije dobiveni su zanimljivi rezultati. Po pitanju EU financiranja, grupa se složila da sredstava ima dovoljno, ali nisu adekvatno raspoređena. Na pitanje političke neovisnosti, dvije su se grupe srele – ona ZA i ona PROTIV te je svaka imala svoje argumente. Na zadnju je temu dato mnogo ideja, od kojih su najviše zagovarane uspostavljanje informativnih centara, bolja suradnja s medijima kako bi se prenijele pozitivne vijesti i organiziranje kulturalnih tjedana posvećenih EU zajedništvu.
Prvog dana posjećene su tvrtke Digidelta i Esteiros te projekt Start Up Torres Novas – inkubacija novonastalih poduzeća, tri primjera uspješnog poslovanja i povlačenja sredstava iz EU fondova.
Drugi je dan organiziran posjet gradskom muzeju te okrugli stol na kojem su sudionici dali završni doprinos projektu. Na temu euroskepticizma istaknuli su još neke probleme poput korupcije, manjka solidarnosti u vrijeme krize, neadekvatnog korištenja prilika koje nam EU pruža, manipulacije ljudima i dr. Istaknuta je još ideja za poboljšanje te su se okupljeni složili da bi trebao uspostaviti program za edukaciju ljudi s fokusom na mlade, ali i odrasle „učimo učitelje“. Susret je uspješno zaključen press konferencijom i umrežavanjem partnera.

LAG Prizag Portugal LAG Prizag Portugal LAG Prizag Portugal

www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

studenti
Najbolji srednjoškolci iz Varaždinske županije iz latinskog jezika
Događanja
2018-03-08

Sljedeća Vijest

SDP Lepoglava
Dan žena na način lepoglavskog SDP-a
Politika
2018-03-08
Izdvojeno
Ovo su današnji slavljenici, čestitajte im!
Lifestyle
3. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Na četvrtom izdanju Dana heligonke okupilo se 18 izvođača
Događanja
2. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Imate ideju koju cestu treba ureditili i obnoviti dječje igralište? Pošaljite prijedloge u Grad Varaždin
Događanja
2. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Završili radovi u Ulici grada Ravensburga, kreću radovi na rotoru kod Anine i Prešernove
Događanja
2. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.