Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • “MEDENI SEJEM” u Krapini okupio mnogobrojne izlagače, Trg prepun posjetitelja, gradonačelnik Gregurović: Drago mi je da smo nastavili tradiciju i da se polako vraćamo u normalu, da više nema otužnog obilježavanja Grada

“MEDENI SEJEM” u Krapini okupio mnogobrojne izlagače, Trg prepun posjetitelja, gradonačelnik Gregurović: Drago mi je da smo nastavili tradiciju i da se polako vraćamo u normalu, da više nema otužnog obilježavanja Grada

Događanja
4. prosinca 2021.
marta
437
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Budući da je pandemija onemogućila održavanje prošlogodišnjeg „Medenog sejma” u Krapini, ove je godine zasjala u punom sjaju u sklopu manifestacije „Prosinac u Krapini”. Sejem je događaj koji se tradicionalno održava početkom prosinca u sklopu obilježavanja Dana Grada Krapine i blagdana Sv. Nikole, a zajednički ga organiziraju Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Krapina, Turistička zajednica grada Krapine i Grad Krapina.

Uz bogati popratni kulturno-umjetnički program, animacije za djecu i slične aktivnosti ovo je prava zabava za subotnji izlazak iz kuće! Niz izlagača nudi svoje proizvode – od meda i njegovih proizvoda, raznih rukotvorina i ukrasa, licitara, suvenira pa do tradicijskih i domaćih proizvoda.

Gradonačelnik grada Krapine, Zoran Gregurović istaknuo je kako su proizvodi od meda zastupljeni u manjem obimu zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta i mraza početkom godine, ali ponudu nadopunjuju ostali izlagači.

– Drago mi je da smo nastavili tradiciju i da se polako vraćamo u normalu, da više nema otužnog obilježavanja Grada. Hvala svim izlagačima, a posebna zahvala posjetiteljima koji svojom kupnjom podržavaju naše vrijedne izlagače – poručio je gradonačelnik Gregurović.

Direktorica Turističke zajednice Grada Krapine, Nedeljka Vodolšak rekla je kako se unatoč pandemiji odazvao veliki broj izlagača i da krapinskim Trgom danas vlada prava predbožićna atmosfera.

– Napravili smo novo idejno rješenje „Medenog sejma” koja se tradicionalno održava u sklopu manifestacije „Prosinac u Krapini”. Svake godine prva subota prosinca rezervirana je za proizvode meda, a asortiman se proširuje na proizvode koji se mogu kupiti za nadolazeće blagdane – rekla je direktorica Vodološak i dodala kako na ovogodišnjem Sejmu sudjeluje niz udruga, obrta i OPG-ova.

Jedna od izlagačica, Snježana Lisjak iz Vrbovca, u Krapini izlaže već godinama. Njen štandić krase proizvodi od meda, a nama je otkrila zbog čega se vraća iz godine u godinu, ali i koji bi med preporučila za zimske dane.

– Ovi bregovi, ljudi i govor ovog područja baš je domaćinski i topao i zbog toga se vraćam! Meda je ovo godine vrlo malo, ali imamo med od kestena, cvijeća…. Za zimske dane preporučujem med od kestena koji je odličan za imunitet, zatim med livada koji što više cvijeća ima to je bolji, a cvjetni med je malo lagodniji – rekla je Lisjak.

„Medeni sejem” otvoren je danas sve do 13 sati stoga put pod noge i uljepšajte si tmurnu subotu na idealnom mjestu uz odličnu atmosferu!

mčaržavec/vzaktualno.hr

 

 

marta 648 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ljepote Varaždinske županije u fotografijama – Stričak: Kada pogledamo sva ova prirodna i kulturna bogatstva vidimo koliko smo veliki!
Događanja
2021-12-04

Sljedeća Vijest

POMOGNIMO ZAJEDNO Poznajete nekoga kome je pomoć potrebna? Pošaljite nam priču i uljepšajmo nekome blagdane!
Događanja
2021-12-04
Izdvojeno
Proslava 30 godina Osnovne škole dr. Vinka Žganca
Događanja
24. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Varaždinska županija potvrdila status prijestolnice bučinog ulja: Rekordan broj uzoraka i titula šampiona Ivici Cesaru
Događanja
24. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Grad Lepoglava nagradio najbolje učenike
Događanja
24. svibnja 2025.
Jozica
Uz liberale i umirovljenike, za župana Stričaka i HNS
Događanja
24. svibnja 2025.
Jozica
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.