Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Međimurska županija nastavlja podupirati rad skloništa za životinje – potpisan ugovor vrijedan više od 26 tisuća eura

Međimurska županija nastavlja podupirati rad skloništa za životinje – potpisan ugovor vrijedan više od 26 tisuća eura

Događanja
2. veljače 2023.
Alenka Kučić
440
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Međimurska županija već šestu godinu zaredom u svom proračunu osigurava financijska sredstva za projekt prihvata, skrbi i udomljavanja napuštenih životinja, čime je prva i jedina županija koja kontinuirano financira rad skloništa, iako joj to nije zakonska obveza, već je to obveza jedinica lokalne samouprave.

Ugovorom koji je župan Međimurske županije Matija Posavec potpisao je sa predsjednicom udruge „Prijatelji životinja i prirode“ Čakovec Aleksandrom Hampamer osigurat će se financijska sredstva za osiguravanje smještaja za napuštene životinje do udomljavanja te promotivne aktivnosti s ciljem podizanja svijesti o pravilnoj skrbi o životinjama, a vrijednost ugovora iznosi 26.544,00 eura (199.995,77 kn).

Sklonište u Čakovcu, najveće je hrvatsko sklonište za životinje te više od 20 godina obavljaju plemeniti i izazovan posao. Osim financijske podrške, dugogodišnja suradnja sa županijom očituje se i partnerstvom na projektima kojima udruga gradi temelje novog društva i humanosti prema svim živim bićima.

Zaštitarsko – ekološka udruga Prijatelji životinja i prirode osnovana je 2004. godine s ciljem promicanja zaštite životinja, zbrinjavanje i udomljavanje napuštenih životinja, razvijanja i promicanja društvenog poduzetništva, promicanje i razvoj volonterstva, promicanje vrijednosti socijalizacije, kao i reintegracije socijalno osjetljivih skupina građana u društvo.

Osnovali su najveće sklonište za napuštene životinje u Republici Hrvatskoj, čime su postavljeni temelji zaštite životinja u Međimurskoj županiji. Od svojih početaka do danas, sklonište je zbrinulo više od 10.000 pasa te je najveće hrvatsko sklonište s površinom od ukupno 15 000m², ne samo po veličini, već i po broju životinja o kojima skrbi. Prošle je godine sklonište prihvatilo 843 pasa te su udomili 787 pasa, o kojima brine 15 zaposlenika i dvadesetak volontera.

Unatoč zabilježenom porastu broja napuštenih pasa, što zbog povećanja broja pasa u romskim naseljima te značajnom povećanju napuštanja vlasničkih pasa, uočen je porast udomljavanja pasa zahvaljujući zaposlenicima i volonterima ali i čestim medijskim kampanjama kojima se promovira udomljavanje.

Sklonište svake godine, sukladno mogućnostima, ulaže i u razvoj infrastrukture, a glavni projekt koji provode je projekt kastracije, cijeljenja, liječenja i označavanja pasa iz romskih naselja, a dosad su obrađene životinje iz romskih naselja Kuršanec, Pribislavec, Hlapičina i Orehovica. Tijekom 2022. godine obrađeno je 528 pasa iz romskih naselja, a još njih 500 čeka zbrinjavanje. Ovaj projekt nastaviti će se i tijekom ove godine.

Kroz sve ove godine udruga i županija razvili su kvalitetan partnerski odnos čime je udruga postala naša produžena ruka u provedbi aktivnosti koje doprinose boljoj zajednici i humanosti prema svim živim bićima.

vzaktualno.hr/medjinurska-zupanija.hr

Alenka Kučić 24518 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Ovo su najpopularniji brendovi automobila na meti lopova
Hrvatska i svijet
2023-02-02

Sljedeća Vijest

U posljednje dvije godine voće u Hrvatskoj poskupjelo za čak 19 posto – pogledajte koje europske zemlje predvode
Hrvatska i svijet
2023-02-02
Izdvojeno
Važna obavijest iz HŽ-a: Zbog radova će za promet biti zatvorena pruga Varaždin – Koprivnica
Hrvatska i svijet
16. srpnja 2025.
Ivana
Stričak: Krećemo s izgradnjom još sedam školskih dvorana, ukupno ih gradimo 21
Događanja
16. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Dar Grada Varaždina: Djeca provela čarobnih osam dana na Rabu
Događanja
16. srpnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Međimurska županija: Obnovljena zgrada područnog školskog odjela u Dunjkovcu
Događanja
16. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.