Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Međimurska županije ide u dogradnju još jedna osnovne škole, potpisan ugovor vrijedan 3,3 milijuna eura

Međimurska županije ide u dogradnju još jedna osnovne škole, potpisan ugovor vrijedan 3,3 milijuna eura

Događanja
24. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
2181
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Početak novoga radnoga tjedna u Međimurskoj županiji bio je u znaku novoga ulaganja u obrazovanje - ovoga puta u Osnovnu školu Selnica čija će zgrada biti dograđena, a skora budućnost donijeti uvjete za jednosmjensku nastavu i razvoj ustanove dostojan 21. stoljeća.

Ugovor o dogradnji škole, vrijedan 3.383.632,60 eura, župan Međimurske županije Matija Posavec potpisao je s direktoricom tvrtke Kontura Klaudijom Korade, poduzećem koje je već bilo partner Županiji u velikim projektima.

Župan Posavec istaknuo je da je ovo ulaganje nastavak projektnog niza kojemu je cilj jednosmjenska nastava u svim ustanovama.

- Odlučno koračamo prema cilju upisanom u našu razvojnu strategiju te ovim potpisivanjem ugovora počinje dogradnja zgrade Osnovne škole Selnica koja će dobiti tri nove učionice uz kompletnu rekonstrukciju i obnovu školske knjižnice, blagovaonice i kuhinje te dodatnih prostorija. Ranije smo ulagali u pristupne ceste, autobusno ugibalište koje koriste i učenici, okoliš, kao i u energetsku obnovu matične škole i područnog odjela u Zebancu – jedne od većih područnih škola u Međimurju s 40-ak učenika. Ovim korakom zaokružit ćemo spomenuta dosadašnja ulaganja, te i ovoj školi omogućiti vrhunske uvjete za izvođenje nastave u jednoj smjeni, odnosno provođenje programa cjelodnevne škole - rekao je župan Posavec, te dodao da ukupna vrijednost projekta doseže 4.412.619,51 eura, dok su županijske stručne službe pravovremenom i kvalitetnom prijavom osigurale 3.519.267,75 eura europskih sredstava putem NPOO-a. Razliku pokriva Međimurska županija.

Ravnateljica Osnovne škole Selnica Bernarda Tkalčec naglasila je da je ustanova s ukupno 225 učenika na pragu novoga doba.

- Ulaganje našega osnivača – Županije – i prepoznavanje naših potreba dat će nam snagu da koračamo ukorak s vremenom - rekla je ravnateljica zahvalivši na podršci.

Direktorica tvrtke čiji će djelatnici izvesti radove Klaudija Korade naglasila je da je čast ponovo biti dio velikog projekta Međimurske županije.

Za 15 mjeseci učenici i djelatnici OŠ Selnica imat će na raspolaganju  4.319,22 m2 kvalitetno izgrađene i suvremeno opremljene površine škole, što je za 1.209,96 kvadratnih metara više u odnosu na sadašnji prostor. Arhitektonskim rješenjima školska zgrada postaje ne samo veća, već i funkcionalnija te pripremljena za svaki budući razvojni korak. Potpisivanju ugovora prisustvovale su i pročelnice resornih županijskih upravnih odjela Anita Strniščak,  Anita Perešin i Nives Kolarić Strah.

vzaktualno.hr

Nikolina Pofuk Bajz 3755 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Činjenice govore: Opća bolnica Varaždin ne prestaje rasti i jačati kadrove - pruža vrhunsku skrb za cijelu regiju
Događanja
2025-11-24

Sljedeća Vijest

„Etno dan KUD-a Martijanec” okupio mnoštvo posjetitelja uz bogat program, tradicionalne običaje i mliječne delicije
Događanja
2025-11-24
Izdvojeno
Plenković i Posavec o investicijama: Milijuni eura za zdravstvo, škole i infrastrukturu
Događanja
17. travnja 2026.
Alenka Kučić
„Sastanak u traperu” nagrađen priznanjem Simply the Best
Događanja
17. travnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Svečanom akademijom završeni 33. Kukuljevićevi dani
Događanja
17. travnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Međimurje dobilo novi luksuzni hotel: Pogled na vinograde i ulaganje od 5 milijuna eura, na otvorenju i premijer Plenković
Događanja
17. travnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.