Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Milijuni mrtvih pčela u Međimurju – u nekim mjestima skupljaju ih lopatom

Milijuni mrtvih pčela u Međimurju – u nekim mjestima skupljaju ih lopatom

Događanja
19. travnja 2022.
Alenka Kučić
551
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Neki ratari insekticidom tretiraju svoj budući urod, no tretiraju i pčele i nisu svjesni da ako nema pčela, nema ni njih ni njihova uroda, jer s nestankom pčela ne bi bilo budućnosti ni čovjeku

Kako piše Dnevnik.hr, u Hrvatskoj su milijuni mrtvih pčela, posebice u Međimurju, Podravini i na Slavonskom Gorju. Deset košnica je mrtvo samo u pčelinjaku kod Preloga, gdje je 700.000 pčela odletjelo umrijeti.

-One su otišle još dalje jer pčela je kamikaza - ne umire doma, ona ide daleko umrijeti. Neće umrijeti doma, ako može negdje otići - kaže pčelar.

Prije dvije godine usmrćeno je 57 milijuna pčela, a krivac nikad nije odgovarao. Iako trenutno traje istraga Državnog inspektorata, ne zna se točan uzrok ovome.
-Izgleda da se nešto događa po poljima. Nitko ne zna što dok se ne utvrdi situacija - rekao je Nervin Grabant, pčelar iz Preloga za Dnevnik.hr.

-Neki ratari špricaju polja usred bijela dana. Trebalo bi špricati dva tjedna prije cvatnje, međutim oni kasne i špricaju kad već dio repice počne cvasti - kažu pčelari.

Pčoručuju da ljudi više neće moći ništa kupiti jer oni neće imati meda, a ako se to dogodi, možda nećemo imati ni repice ni ratara ni pčelara. Nećemo imati ni znanstvenika, koji su izračunali da četiri godine nakon pčela umire čovječanstvo.

screenshot/dnecnik.hr
vzaktualno.hr/dnevnik.hr

Alenka Kučić 26276 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U prometnoj nesreći čak šestero ozlijeđenih, među njima i dvoje male djece
Crna kronika
2022-04-19

Sljedeća Vijest

I danas malo novozaraženih u Hrvatskoj, a daleko je više oporavljenih
Hrvatska i svijet
2022-04-19
Izdvojeno
Danas je Majčin dan – ne zaboravite pokazati svojim majkama koliko vam znače i koliko ih volite!
Hrvatska i svijet
10. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Uživajte u suncu dok traje: Krajem dana stiže promjena vremena, a meteoropatima se loše piše
Hrvatska i svijet
10. svibnja 2026.
Alenka Kučić
SRETAN IMENDAN! Čestitajte i vi današnjim godovnjacima
Lifestyle
10. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Dan Europe u Varaždinskoj županiji obilježen podjelom promotivnih i informativnih materijala građanima
Događanja
9. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.