Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Ministar Butković provjerio kako teku radovi na kružnom toku u G. Knegincu i najavio početak radova na brzoj cesti Varaždin-Ivanec-Krapina

Ministar Butković provjerio kako teku radovi na kružnom toku u G. Knegincu i najavio početak radova na brzoj cesti Varaždin-Ivanec-Krapina

Gospodarstvo
14. ožujka 2023.
andra
545
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković u utorak je u pratnji predsjednika uprave Hrvatskih cesta Josipa Škorića i člana uprave Alena Leverića te varaždinskog župana Anđelka Stričaka i načelnika Općine Gornji Kneginec Gorana Kaniškog obišao radove vrijedne gotovo 690 tisuća eura na opasnom raskrižju Vukovarske i Topličke ulice gdje će na ljeto u promet biti pušten kružni tok.

Ministar Butković ovaj je projekt ocijenio vrlo bitnim za općinu s aspekta sigurnosti, ističući kako je kružni tok najbolje prometno rješenje budući da su se na tom mjestu zbog gustog prometa često događale prometne nesreće.

– Projekt će biti gotov negdje u lipnju, početkom turističke sezone, a to je taj kružni tok koji će riješiti sve probleme na ovom prostoru – rekao je Butković. Istaknuo je kako je prije dolaska na lokaciju razgovarao i sa županom Stričakom i o drugim projektima koje provode Hrvatske ceste u Varaždinskoj županiji.

Jedan od najvažnijih takvih projekata zasigurno je je brza cesta Varaždin-Ivanec-Krapina za koju je, navodi Butković, raspisan natječaj, a krajem mjeseca, 31. ožujka, planirano je otvaranje ponuda.

-Nadam se da neće biti žalbi kako bi što prije mogli otvoriti i prvu fazu te brze ceste. To je nešto više od 30 milijuna eura tako da u tom dijelu očekujemo ove godine što prije početak radova te brze ceste – otkrio je Butković.

-Pri dolasku ovdje, kratko sam stao na autocesti A4 na kojoj Hrvatske autoceste provode dva velika projekta obnove kompletne autoceste i kolnika koji je u dosta lošem stanju. Jedan je od njih završen, a vrijednost obaju projekata je oko 20 milijuna eura i to sve skupa ide dobro. Nadam se da ćemo do turističke sezone i ova suženja i radove završiti, kako ne bi bilo gužvi na ovoj vrlo prometnoj autocesti – dodao je Butković pa se osvrnuo na brzu cestu Varaždin-Ormož rekavši kako će se krajem mjeseca susresti sa slovenskom ministricom prometa u Opatiji kako bi definirali pristupnu točku s hrvatske i slovenske strane.

-Ima jako puno cestovnih projekata, obnove državnih cesta. Dobra je suradnja s Varaždinskom županijom i županom i njegovim službama. Bez suradnje sa Županijom i gradovima i općinama oko rješavanja imovinsko-pravnih odnosa, ne bi ovi projekti bili tako brzi i očekujem da u budućnosti ta suradnja bude još bolja – zaključio je Butković.

Župan Stričak naglasio je kako se u Varaždinskoj županiji završavaju, odnosno pripremaju projekti ukupno vrijedni oko 500 milijuna kuna ili 70 milijuna eura.

– Osim tih investicija na autocestama i državnim cestama mogu istaknuti da je Ministarstvo izašlo u susret našoj Županijskoj upravi za ceste zahvaljujući čijim sredstvima ćemo sanirati 28 klizišta, a vrijednost radova je 4,7 milijuna eura i također oko 9,2 milijuna eura ugovaramo za sanaciju samih kolnika. Tim sredstvima ćemo presvući oko 60 kilometara županijskih lokalnih cesta. Ako uzmemo sve to u obzir, govorimo o vrijednosti 14 milijuna eura, odnosno ove ćemo godine u županijske i lokalne ceste investirati oko pet proračuna ŽUC-a, koji godišnje u te svrhe ulaže između 15 i 17 milijuna kuna, a samo ove godine će u tu namjenu biti investirano oko 100 milijuna kuna – kazao je Stričak.

Predsjednik uprave Hrvatskih cesta naveo je kako je završetak radova zbog vremenskih neprilika odgođen i potvrdio da će kružno raskrižje u lipnju biti završeno.

-Ovo kružno raskrižje značajno će doprinijeti povećanju sigurnosti prometa u Gornjem Knegincu. Nadam se da će završetkom ovog projekta ljudi koji prolaze i stanovnici Gornjeg Kneginca biti zadovoljni učinkom ovakvog prometnog rješenja – rekao je Škorić pa se osvrnuo na ostale projekte.

-Neki su u završnoj fazi realizacije kao potez Novog Marofa i ono što je ključni projekt za sljedeće razdoblje to je naravno brza cesta Krapina, prva faza i naravno, izmještanje državne ceste D2 Cestica i Petrijanec. To nam je usko grlo na D2 i pripremamo dokumentaciju gdje bi trebali imati gotovu studiju utjecaja na okoliš do kraja godine, a nakon toga slijedi izrada dokumentacije. Do tada ćemo riješiti i dodirnu točku s Republikom Slovenijom prema Ormožu – izjavio je Škorić.

Načelnik Kaniški istaknuo je odličnu suradnju s Hrvatskim cestama.

-Ovdje su se na tjednoj bazi događale prometne nesreće i ovime rješavamo crnu točku i podići ćemo sigurnost u prometu i istodobno ćemo ovom rekonstrukcijom zadržati protočnost prometa koji je vrlo intenzivan – istaknuo je.

abrkic/vzaktualno.hr

andra 3653 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Maturanti brojnim pitanjima "izrešetali" župana Stričaka
Događanja
2023-03-14

Sljedeća Vijest

Pijanog muškarca (74) na biciklu malo je 'zaneslo' - strovalio se s vrećicama preko rubnika i završio u bolnici
Crna kronika
2023-03-14
Izdvojeno
Varaždin obilježio Dan kočija i konja – manifestacija okupila veliki broj ljubitelja konja
Događanja
14. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
NPS je jezičac na vagi u formiranju većine u varaždinskoj Županijskoj skupštini. Pitali smo Bilića kome će se prikloniti
Politika
14. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Poduzetnici 2024. zaključili u plusu, rasle su plaće, dobit i broj zaposlenih – u samom je vrhu Varaždinska županija
Gospodarstvo
14. lipnja 2025.
Alenka Kučić
STABLO GODINE Novomarofska crvenolisna bukva je naj stablo Varaždinske županije!
Događanja
14. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.