Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • Ministar Krstičević u Varaždinu: “Hvala Pumama na svemu što dale za slobodu naše Domovine”

Ministar Krstičević u Varaždinu: “Hvala Pumama na svemu što dale za slobodu naše Domovine”

Politika
2. kolovoza 2018.
Alenka Kučić
1216
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U tjednu obilježavanja 23. obljetnice vojno redarstvene akcije Oluja, jučer je potpredsjednik Vlade i ministar obrane Republike Hrvatske Damir Krstičević sa suradnicima u Varaždinu položio vijenac i odao počast poginulim, umrlim i nestalim pripadnicima 7. gardijske brigade Puma.

Ministar Krstičević obišao je radove u vojarni u Varaždinu, gdje je planiran skori povratak pripadnika Hrvatske vojske, javljaju iz MORH-a. Povratak Puma u Varaždin planiran je do kraja ove i tijekom slijedeće godine. U Varaždinu je Krstičević zahvalio Pumama na doprinosu u operaciji Oluja i u Domovinskom ratu te istaknuo kako su upravo Pume zajedno s 4. gardijskom brigadom prve ušle u Knin.
- Pume i druge postrojbe iz sjeverozapadne Hrvatske sudjelovale su bez oklijevanja u oslobađanju cijele Hrvatske, od Vukovara do hrvatskog juga i tako pokazale jedinstvo cijele zemlje koja je dovelo do konačne pobjede - naglasio je Krstičević, ujedno se prisjetivši i 90 poginulih pripadnika Sedme gardijske brigade.
- Povratak nasljednika legendarnih Puma u Varaždin ima povijesni značaj kao sjećanje na doprinos ovog područja u Domovinskom ratu, posebno Sedme gardijske brigade. Na području sjeverozapadne Hrvatske nije razmještena niti jedna operativna postrojba. Hrvatska vojska je dio ovoga društva, i sa svojim sposobnostima stojimo na raspolaganju hrvatskim građanima, a povratkom Puma u Varaždin dat ćemo svoj doprinos njegovom razvoju - rekao je ministar i zaključio:
- Hvala Pumama na svemu što dale za slobodu naše Domovine.

krsticevic 2 krsticevic 3 krsticevic 4

izvor: MORH

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24759 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Baseball ekipa Warhawks ponovo u Varaždinu
Sport
2018-08-02

Sljedeća Vijest

euro
Varaždin: Došli zamijeniti eure u kune, a na kraju prevarili zaposlenicu za 1.600 kuna
Crna kronika
2018-08-02
Izdvojeno
Muškarca u Zagrebu ipak nije udario vlak – pozlilo mu je i umro je
Crna kronika
26. kolovoza 2025.
Ivana
Ludbreg uskoro postaje bogatiji za još jednu atrakciju!
Događanja
26. kolovoza 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Uhićen novi načelnik Bistre jer je skrivio prometnu nesreću i pobjegao
Crna kronika
26. kolovoza 2025.
Ivana
Potpisan ugovor za realizaciju projekta izgradnje biciklističke staze Strahinjčica na području općine Jesenje
Događanja
26. kolovoza 2025.
Ivana
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Kiša je prestala, špancireri stižu u Varaždin – ovako je bilo prvog dana na ulicama i trgovima grada
Fotogalerija
22. kolovoza 2025.
FOTOGALERIJA „Šminkanje” Varaždina uoči 27. Špancirfesta
Fotogalerija
19. kolovoza 2025.
Župan Stričak: Svima koji su sudjelovali u najvažnijoj bitci u povijesti hrvatskog naroda, u Oluji, veliko hvala!
Fotogalerija
4. kolovoza 2025.
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.