Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Moćna gospođa Yu dovodi kineske investicije u Zagorje? Župan Kolar – korak smo bliže

Moćna gospođa Yu dovodi kineske investicije u Zagorje? Župan Kolar – korak smo bliže

Hrvatska i svijet
16. travnja 2019.
N.K.
1050
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Krapinsko-zagorska županija

Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar, s gradonačelnikom Krapine Zoranom Grgurovićem, u utorak je primio kinesku delegaciju na čelu s Yu Jiang, poduzetnicom zainteresiranom za ulaganje na području Zagorja. Kineski investitori zainteresirani su za ulaganja, između ostalog, u Krapinske Toplice i Kumrovec, gdje se spominje potencijalno ulaganje u tamošnji objekt „Političke škole“.
Kineska poduzetnica, predsjednica pekinške kompanije Z-Run Well Ton Industry, u izjavi nakon prijema nije željela govoriti o konkretnim brojkama, ali je rekla da je sada najbolje vrijeme za investiranje u Hrvatskoj.
– Zainteresirani smo za turizam, kulturu, obrazovanje, sport i neke industrije. Teško je reći točno koliko bismo investirali, to ovisi o proizvodima. Ako smo zainteresirani, naš stručni tim će napraviti evaluaciju, a onda slijede razgovori. Vrlo smo zainteresirani za kulturno-povijesne proizvode i mislim da to možemo pronaći ovdje u Zagorju – kazala je Yu Jiang te dodala da su za kumrovečku investiciju podigli natječajnu dokumentaciju.
Župan Kolar je nakon sastanka naglasio da je napravljen korak bliže i da su gospođu Yu detaljnije upoznali s mogućnostima ulaganja, posebice potencijala koje Krapinsko-zagorska županija ima na području turizma, posebice zdravstvenog turizma.
– Vjerujem da smo se time približili malo bliže da dođemo do investicija. Vjerujem da će prva sljedeća investicija u Hrvatskoj biti upravo u Krapinsko-zagorskoj županiji. Da li će to biti prvo Kumrovec ili Krapinske Toplice, vjerujem da će se dečki sami dogovoriti. U svakom slučaju, ja kao župan i moja administracija biti ćemo maksimalno na dispoziciji, izdat ćemo građevinske dozvole u što kraćem roku i veselim se budućoj suradnji – rekao je župan dodajući da su predstavljeni projekti proširenja kapaciteta u Krapinskim i Stubičkim Toplicama, znanstveno-edukacijskog centra kompetencija i izvrsnosti u turizmu, Šemničke Toplice, mogućnost izgradnje golf terena u Kumrovcu.
Kinesku investiciju očekuje i načelnik Krapinskih Toplica Ernest Svažić.
– Mi smo s gospođom Yu za sada dogovorili samo okvir za ulaganja i on je razrađen još krajem prošle godine u Pekingu. Radi s o nekoliko vrsta ulaganja – jedno je u sportske objekte, u rezidencije za starije osobe i u međunarodni centar za permanentnu edukaciju u području zdravstvenog turizma. To je tim gospođe Yu, koji je u nekoliko navrata posjećivao Krapinske Toplice, detektirao kao potencijal ulaganja. Konkretni projekti ovog trenutku još nisu definirani, međutim gospođa Yu je u nekoliko navrata naglasila da će s ulaganjima krenuti upravo u Krapinskim Toplicama – pojasnio je Svažić.
Gradonačelnik Krapine kao potencijal je naveo Šemničke Toplice, trenutno zapostavljene.

Krapinsko-zagorska županija

vzaktualno.hr / sjever.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

23 OPG-a s našeg područja primit će preko 111 tisuća kuna za modernizaciju proizvodnje
Gospodarstvo
2019-04-16

Sljedeća Vijest

Koja je tajna uspješnog i sretnog života? Dobro razmislite i postavite si ovih 12 pitanja
Lifestyle
2019-04-16
Izdvojeno
Studijski posjet obrtnika iz Celja Varaždinu – razmjena iskustava i primjera dobre prakse
Događanja
13. studenoga 2025.
Jozica
Odjel za endokrinologiju, dijabetes i bolesti metabolizma obilježava Svjetski dan dijabetesa u novim prostorijama
Događanja
13. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Općina Đurmanec dodjeljuje potpore poljoprivrednicima
Događanja
13. studenoga 2025.
Ivana
Međimurska županija obnavlja interijer Učeničkog doma od temelja do krova
Događanja
13. studenoga 2025.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.