Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Na Danu otvorenih vrata udruga u Maruševcu uživali brojni građani – u manifestaciji sudjelovalo 15-ak udruga

Na Danu otvorenih vrata udruga u Maruševcu uživali brojni građani – u manifestaciji sudjelovalo 15-ak udruga

Događanja
8. srpnja 2023.
Alenka Kučić
653
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Loša prognoza prošlog vikenda nije spriječila članice i članove udruga u održavanju jedinstvene manifestacije na području Varaždinske županije.

Dan otvorenih vrata udruga u Maruševcu organiziran je od strane Udruge žena Maruša, a uz pokroviteljstvo Općine Maruševec u povodu Svjetskog dana stanovništva i Međunarodnog dana suradnje, koji se obilježava svake prve subote u srpnju.

Cilj treće po redu jedinstvene manifestacije bio je približiti građanima i široj javnosti aktivnosti, programe i projekte od interesa za opće dobro koje udruge provode na području Općine Maruševec.

Kroz druženje i razgovor na prostoru kod Društvenog doma u Maruševecu brojni građani u poslijepodnevnim su satima pripremali raznolike domaće specijalitete i delicije kako za najmlađe tako i za najstarije posjetitelje. Manifestaciji se odazvalo 15-ak udruga sa šireg maruševečkog područja, a otpočela je nastupom KUD-a Klaruš.

Prezentaciju hajdinih sirnih štrukli i hajdinih makarona upriličile su članice Udruge žena Maruša, u čijoj je organizaciji održano i ocjenjivanje najljepšeg stola udruga. Ove godine to je bio stol DVD-a Maruševec.
U večernjim satima, okupljene su zabavljali KUD Lepoglavski pušlek, AKUD Žensko kazalište iz Jesenja te Štef s biciklinom sa svojim bračnim savjetima. Subotnjem druženju „na Ločnjaku“ odazvali su se i lokalni OPG-ovi, konjska zaprega, vatrogasno vozilo s pjenom koja je razveselila najmlađe, kao i napuhanac. Za dobru atmosferu pobrinuo se bend Narodni ritam.

Manifestaciju su podržali načelnik Općine Maruševec Mario Klapša i predsjednik Općinskog vijeća Damir Šprem zajedno s vijećnicima, zadovoljni interesom i odazivom mještana.

-Čovjek kao društveno biće upućen je na drugoga i bez drugih ljudi ne može opstati. Obilježavanjem Međunarodnog dana suradnje i Svjetskog dana stanovništva ipak želimo naglasiti važnost uvažavanja drugoga s njegovim osobitostima i potencijalima te mogućnosti koje iz toga proizlaze. Suradnički odnos je kao slaganje puzzli koji vodi ka bržem dosizanju cjelovitosti predviđene slike, a sve uz komunikaciju i druženje i lijepo provedeno vrijeme, što nam je i ove godine uspjelo, rekao je tom prigodom načelnik Mario Klapša.

Predsjednica Udruge žena Maruša Mirjana Podbojec zahvalila je svima na dolasku, kao i članicama i članovima udruga na uključivanju u ovogodišnje obilježavanje Dana otvorenih vrata udruga, koje su ponovo pokazale kako se zajedništvom i upornošću uvijek može postići više.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26406 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Novinarske (i druge) pogreške koje će vas dobro nasmijati - Znate li što su šambrole?
Hrvatska i svijet
2023-07-08

Sljedeća Vijest

Danas sunčano i vruće!
Hrvatska i svijet
2023-07-09
Izdvojeno
Novi Marof odao počast žrtvama poraća: „Svaka žrtva zaslužuje ime, grob i molitvu”
Događanja
23. svibnja 2026.
martina
Održana 39. Ludbreška biciklijada: 120 sudionika uživalo u vožnji ludbreškim krajem
Događanja
23. svibnja 2026.
martina
U Županijskoj palači održana jedina izložba „crnog zlata“ na svijetu: rekordan broj zlata, o šampionu Alpe – Adria odlučilo svega 0,20 bodova
Događanja
23. svibnja 2026.
martina
Dan otvorenih vrata ludbreške udruge „Narcisa” – edukativni sadržaji, rekreacija i prilika za razgovor i podršku
Događanja
23. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.