Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • Na Memorijalnoj utrci Matija Milec u Cestici petstotinjak trkača

Na Memorijalnoj utrci Matija Milec u Cestici petstotinjak trkača

Sport
9. travnja 2018.
Alenka Kučić
2095
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Lijepo vrijeme u nedjelju, 8. travnja, bilo je idealno za trčanje Memorijalne utrke Matija Milec u Cestici. Na startu utrke koja se održava u spomen na tragičnu pogibiju mladog sportaša, Matiju Mileca (28), našlo se petstotinjak trkača iz cijele Hrvatske. Pozdravila ih je majka Matije Mileca, Jelena.
Budući da su utrku trčali svi koji su to željeli, neovisno o godinama, spolu ili sportskoj spremi, trčalo se nekoliko dionica – 2.5, 5, 10 i 21 kilometar, a utrku je otvorio načelnik Općine Cestica, Mirko Korotaj.

U najtežoj, najduljoj dionici od 21 kilometar kod žena je pobijedila Vanda Balaž (IND Varaždin) dok je najbrži muškarac bio Alen Čretni iz AK Zaboka.
Najviše natjecatelja trčalo je utrku na 2,5 kilometra, a među njima je bila i najmlađa natjecateljica, šestomjesečna Eva Jamnik koju je u dječjim kolicima do cilja dovela majka Gordana.
Medalje i nagrade najbržima su podijelili Jelena Milec, načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj i predsjednik općinskog Vijeća Darko Majhen. On je pohvalio organizaciju i svim natjecateljima zahvalio na sudjelovanju i pozvao ih na drugo izdanje Memorijalne utrke sljedeće godine. Načelnik Korotaj veliki je zagovornik sporta, ali i zajedništva općinskih mještana pa smatra kako je ova utrka prilika koja je sjedinila ove dvije vrijednosti koje njeguje Općina Cestica.
Uoči početka natjecanja, svi su se natjecatelji i brojni gosti, zajedno s Jelenom i Stankom Milecom, roditeljima stradalog mladića, pomolili na posljednjem počivalištu Matije Mileca. Vijenac na grob su položili i kolege s Geodetskog fakulteta, kao i prijatelji s kojima je polazio Prvu gimnaziju u Varaždinu.

memorijalna 3
Rezultati: 

2.5 km

Žene: 1. Manuela Bobičanec (Novo Selo Rok), 2. Maja Hip (Gornje Vratno), 3. Anja Topolovec (Novi Marof).

Muškarci: 1. Branko Levanić (TK Marathon 95 Varaždin - Križevci – Gornje Vratno), 2. Tomislav Milec (Cestica ), 3.  Marko Bobičanec (Novo Selo Rok)

5 kilometara

Žene:  1. Simona Jambrošić (AK Sloboda Varaždin), 2. Marija Kosi (BK Omega/Varaždin), 3. Mateja Markov.

Muškarci: 1. Zdenko Belošević (SD Mala Erpenja/Krapinske Toplice), 2.  Dario Juran (BSVMuškarci: Ludbreg/Struga), 3.  Leonardo Kokot (Selci Križovljanski).

10 kilometara

Žene:  1.  Kristina Šimec (IND Novi Marof), 2.  Irena Kuke Kos (IND Varaždin), 3. Gordana Končevski (TK Ivančica).

Muškarci: 1.  Dinko Solić (AK Varaždin – 41,10), 2.  Saša Moslavac (TK Marathon 95 – Varaždin), 3. Domagoj Furjan (MNK Kolarovec).

21 kilometar

Žene: 1.  Vanda Balaž (IND Varaždin), 2.  Lidija Botić (AK Sinj), 3.  Smiljana Janžek (AK Međimurje).

Muškarci: 1 Alen Čretni (AK Zabok), 2. Saša Horvat (IND. Prelog), 3. Tomislav Megla (IND. Čakovec).

[caption id="attachment_91655" align="alignnone" width="750"]OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA[/caption]

[caption id="attachment_91657" align="alignnone" width="750"]OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA[/caption]

memorijalna 5 memorijalna 6

[caption id="attachment_91660" align="alignnone" width="750"]OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA[/caption]

Foto: Franjo Talan

www.vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26190 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Općina Sračinec poziva muškarce na preventivni pregled
Događanja
2018-04-09

Sljedeća Vijest

Kovačević nakon Šibenika: Glavno da smo se vratili na pobjednički kolosjek
Sport
2018-04-09
Izdvojeno
Uz zanimljivo vodstvo turističkih vodiča Varaždin obilježio 250 godina od velikog požara
Događanja
25. travnja 2026.
martina
Tragična nesreća u Nedeljancu: muškarac poginuo pri parkiranju traktora
Crna kronika
25. travnja 2026.
martina
Nedjelja: Obilježavanje Dana Međimurske županije nastavlja se u duhu sporta i folklora
Događanja
25. travnja 2026.
martina
Dani Međimurske županije: Više od dvadeset povijesnih postrojbi mimohodom središtem Čakovca
Događanja
25. travnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.