Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Na varaždinskoj 1. OŠ predstavljena prva hrvatska edukativna igra

Na varaždinskoj 1. OŠ predstavljena prva hrvatska edukativna igra

Događanja
28. veljače 2019.
Alenka Kučić
1925
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Varaždinska I. Osnovna škola sudjeluje u Erasmus+ projektu „Igrifikacijom do boljih rezultata – nauči me igrati“, kao nositelj projekta, a projektni su partneri OŠ Bistrica ob Sotli iz Slovenije i CEIP Bernardino Perez iz Španjolske. Projekt je usmjeren na razvoj novih metoda poučavanja temeljenih na igrifikaciji te izradi edukativnih društvenih igara iz nastavnih područja povijesti i geografije koje uključuju i korištenje IKT tehnologije.

U sklopu projekta nastala je prva hrvatska igra na kojoj su predano radili učenici i učitelji I. osnovne škole Varaždin. Igra pokriva nastavne sadržaje iz predmeta povijesti i geografije koji su propisani Nastavnim planom i programom za učenike 7. i 8. razreda, a njezin je cilj proces učenja učiniti zanimljivijim i lakšim te učenike iz partnerskih škola na zanimljiv način upoznali s povijesnim i geografskim obilježjima Republike Hrvatske.

Koordinatorica projekta, Tea Pavičić Zajec objasnila je da je riječ o stolnoj igri, potpomognutoj IKT-om.
- To nisu klasični zadaci, jer igrači, uz povijest i geografiju, moraju poznavati matematiku, kemiju i biologiju kako bi probleme mogli riješiti. Bazirana je i na „Room escape” proncipu tako da igrači moraju samo pronaći neki trag koji će ih dovesti do rješavanja zadatka - rekla je Pavičić Zajec.

prva 4

Priča igre „Anđeli i zmaj” vezana je uz Varaždin – stoljetna je vještica probudila zmaja koji je spavao i on je zapalio vatru, točnije deset lampica koje gore oko Varaždina. Igrači lampice trebaju ugasiti u roku od 30 minuta i uspiju li u tome, spasili su grad od požara.

Na prezentaciji je, uz Tomislava Fresla, višeg savjetnika iz Agencije za mobilnosti EU te zamjenicu varaždinskog gradonačelnika Sandru Malenicu, bio i pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja Momir Karin koji je pozdravljajući brojne okupljene istaknuo:
- U hrvatskom se obrazovnom sustavu događaju vrlo bitne stvari, uključujući frontalnu primjenu kurikularne reforme od iduće godine. Sigurno je da će novi način poučavanja doprinijeti tome da naša djeca budu još bolja, iako već sad imamo vrlo pametnu i dobru djecu, a imamo i takve nastavnike i škole. I ova igra koju smo danas vidjeli ide u tom smjeru da se uči kroz igru, a ima li što ljepše nego igrati se i učiti?

prva karin

prva 11

prva 1 prva 2 prva 3 prva 6 prva 7 prva 8 prva 9 prva 10 prva 13 prva 12 prva 14 prva 15

a.kučić/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24431 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U našoj susjednoj županiji osobe s invaliditetom dobit će osobne asistente
Hrvatska i svijet
2019-02-28

Sljedeća Vijest

Pametno
Pametno organizira razgovor uz kavu: „Pustite nas da prodišemo!“
Politika
2019-02-28
Izdvojeno
S 4.06 promila za volanom udario auto u Bednji, pa završio u bolnici i ostao bez dozvole
Crna kronika
4. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Iz ljekarni se povlači poznati lijek – evo koji
Hrvatska i svijet
4. srpnja 2025.
Ivana
I danas se kuhamo, ali mogući i pljuskovi – sljedeći tjedan osjetna promjena vremena
Hrvatska i svijet
4. srpnja 2025.
Ivana
Glazbena klinika i ovog ljeta organizira besplatne radionice za djecu i mlade
Događanja
4. srpnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.