Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Na „Večeri bez brige“ prikupljeno 20 tisuća kuna za djecu s teškoćama

Na „Večeri bez brige“ prikupljeno 20 tisuća kuna za djecu s teškoćama

Događanja
28. studenoga 2018.
N.K.
1008
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Cestica

Udruga za djecu s teškoćama i osobe s invaliditetom „Život i radost“ iz Cestice organizirala je sada već tradicionalnu manifestaciju „Večer bez brige“.
Priredba je održana u nedjelju, a na cjelovečernjem koncertu i druženju nastupio je glazbeni mariachi sastav El Combo.
Na početku druženja, članove Udruge za djecu s teškoćama i njihove roditelje i brojne posjetitelje i goste pozdravila je predsjednica Udruge Irena Jamnik. Čestitke na vrijednom i požrtvovnom radu članovima Udruge uputio je načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj, koji je u svom pozdravnom govoru obećao daljnju pomoć u realizaciji programa i aktivnosti vezanih uz uključivanje djece s teškoćama u zajednicu, a nazočnima u dvorani potom se obratio i Tomislav Paljak, zamjenik župana Varaždinske županije.
Na ulazu u dvoranu svakom je posjetitelju uručen na dar straničnik za knjige koje su izradili korisnici udruge i cvijet od krep papira. Pred nastup glazbenog sastava El Combo snimljena i zajednička fotografija. U devedesetominutnom programu izvedeni su brojni hitovi, a u završnom dijelu manifestacije uz glazbeni sastav El combo zapjevala je i ženska klapa. Na kraju priredbe predsjednica Udruge „ŽIR“ Irena Jamnik zahvalila je svim posjetiteljima, gostima i sponzorima, te naglasila da je u dvorani te večeri skupljeno 13.315,50 kuna kojima treba pridodati 6.650 kuna donacija na žiro račun udruge. Zbog kiše koja je nemilice padala cijelo popodne otpalo je zajedničko paljenje lampiona, a na samom kraju, predvođeni glazbenicima sastava El Combo i klapom Angeluš, svi u dvorani otpjevali su pjesmu „Pod brajde“.
U pripremi dvorane i organizaciji priredbe članovima Udruge „Život i radost“ pomogli su brojni pojedinci među kojima su i članovi Udruge umirovljenika, Udruge ručnih radova „Vezilje“ kao i Udruga vinara i vinogradara „Sv. Martin“ Cestica, a podršku manifestaciji, uz brojnu publiku, dali su još Općina Cestica, Radio Megaton i ZAMP HDS.
Prema riječima predsjednice Udruge, ukupno je prikupljeno 19,965,50 kuna, a sredstva će se kao i do sad usmjeriti za djecu s teškoćama. Udruga će učiniti sve da djeca iskoriste vlastite potencijale i da im to društvo omogući jer kad im se pruži prilika, djeca s teškoćama imaju potencijal u vođenju života koji ih ispunjava te mogu doprinijeti socijalnoj, kulturnoj i ekonomskoj vitalnosti svojih zajednica.

Cestica Cestica Cestica

www.vzaktualno.hr / cestica.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

KZŽ
PŠ Orehovica ima najljepšu učionicu na otvorenom
Hrvatska i svijet
2018-11-28

Sljedeća Vijest

Predstavljanje zbirke zborskih skladbi "Moj Varaždin"
Događanja
2018-11-28
Izdvojeno
NK VARAŽDIN Trener Šafarić uoči Gorice: Cilj je jasan – na kraju sezone imati razloga za slavlje
Sport
2. travnja 2026.
martina
Počela sanacija dvaju klizišta na ivanečkom području – vrijednost investicija veća od 130.000 eura
Gospodarstvo
2. travnja 2026.
Alenka Kučić
Vrijeme se konačno smiruje – blagdanski vikend donosi sunce i toplinu
Događanja
2. travnja 2026.
Jozica
Danas je Veliki četvrtak – dan kada se dogodila Posljednja večera!
Hrvatska i svijet
2. travnja 2026.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.