Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Nakon 40. godina gradi se novi vrtić u Kućanu Donjem, dok u Kućanu Gornjem slijedi uređenje igrališta

Nakon 40. godina gradi se novi vrtić u Kućanu Donjem, dok u Kućanu Gornjem slijedi uređenje igrališta

Događanja
15. listopada 2019.
mirela
1438
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
KUCAN IGRALISTE VRTIC

Danas je u društvenom domu potpisan Ugovor o izvođenju radova na izgradnji i opremanju objekta dječjeg vrtića u Kućanu Donjem. Ugovor su potpisali gradonačelnik Varaždina Ivan Čehok i Danijel Risek, direktor tvrtke Hidroing, koja je izvođač radova.

Potpisivanju je nazočila i ravnateljica DV Varaždin Jasenka Husnjak koja je istaknula kako će novi objekt u Kućanu zadovoljiti prostore za četiri nove odgojne skupine, dvije jasličke i dvije vrtićke. Istaknula je i kako je upravo to najveća vrijednost ovog projekta budući da u Kućanu
nikada do sada nije bilo jasličkih skupina.

KUCAN VRTIC IGRALISTE

„Prema projektnom troškovniku cijena izgradnje je oko 7 milijuna kuna, od kojih se gotovo 80 posto troškova pokriva iz  europskog  fonda
dok ostatak sredstava osigurava Grad Varaždin. S obzirom na to da je vrtić do sada cijelo vrijeme bio u prostoru škole, a ti prostori su potrebni školi, ovom izgradnjom dobit ćemo zapravo dva nova objekta, novi vrtić i škola ponovno svoje prostore" - rekao je gradonačelnik Čehok.

Radovi na vrtiću trebali bi biti završeni za 6 mjeseci, a kapacitet objekta će biti za oko 60-ak djece što će biti dovoljno i za Kućan i okolna naselja gdje su do sada postojale liste čekanja.

Nakon potpisivanja Ugovora za izgradnju vrtića, u prostorijama kluba NK Udarnik gradonačelnik Čehok potpisao je i Ugovor o početku radova na uređenju dječjeg igrališta u Kućanu Gornjem s Draženom Košćecom, predstavnikom izvođača i direktorom tvrtke Forma.

- Obnovit će se igralište, zamijenit će se stara igrala i nabaviti nova, postaviti ograda, antistres podloga te poseban stolić za prematanje da mame mogu doći i s malom djecom. To će biti najveće takvo igralište uopće u ovom djelu Hrvatske, ne samo u Varaždinu.

KUCAN IGRALISTE VRTIC

Gradu Varaždinu je dodijeljena potpora LAG-a Sjeverozapad u iznosu od 220.000 kuna za opremanje dječjeg igrališta u sklopu sportskih terena u Gornjem Kućanu, a ostatak sredstava sufinancirat će se iz proračunskih sredstava Grada Varaždina.
Ovo je igralište samo jedno u nizu obnovljenih na području grada Varaždina.

- Sad smo već obnovili igralište u Širokim Ledinama i idemo s postavljanjem igrala u Bronxu, u Ludbreškoj, tako da ćemo obnoviti još igrališta u gradu. Često se govori da grad manje razmišlja o prigradskim naseljima, a sad pokazujemo da tome nije tako. Ove godine smo i u Gojancu napravili veliko sportsko igralište, idemo s novim vrtićem u Kućanu, u Zbelavi se sad radi kanalizacija, dakle puno se ulaže u prigradska naselja – zaključio je Čehok.

KUCAN IGRALISTE VRTIC

vrtic igraliste kucan (2)

 

vzaktualno.hr

mirela 1623 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Delegacija Općine Vidovec na Europskom tjednu regija i gradova u Bruxellesu
Politika
2019-10-15

Sljedeća Vijest

Mladi, prijavite se za program razmjene "Eurodyssée" i steknite radno iskustvo u europskim regijama
Događanja
2019-10-15
Izdvojeno
Sjever Hrvatske prednjači u sufinanciranju prijevoza: Varaždinska županija dodatno podiže standarde za učenike
Hrvatska i svijet
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Općina Jalžabet provela veliku pokaznu vježbu civilne zaštite “Jalžabet 2025”
Događanja
15. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Naša Zrinka Ljutić odlična u slalomu u Leviju, čekamo drugu vožnju!
Sport
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Poovodom 150. obljetnice DVD-a Krapina, promovirana monografija Društva
Događanja
15. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.