Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Nova ravnateljica Doma zdravlja KZŽ Željka Žnidarić preuzela dužnost

Nova ravnateljica Doma zdravlja KZŽ Željka Žnidarić preuzela dužnost

Događanja
25. lipnja 2024.
Ivana
691
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U Domu zdravlja Krapinsko-zagorske županije u Krapini dužnost je preuzela nova ravnateljica Doma zdravlja Željka Žnidarić, dok dosadašnja ravnateljica Nada Dogan odlazi u mirovinu.

Željka Žnidarić bila je jedini kandidat za mjesto nove ravnateljice Doma zdravlja KZŽ, a na primopredaji dužnosti osim dosadašnje i nove ravnateljice bili su župan Željko Kolar, njegova zamjenica Jasna Petek i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu politiku, branitelje, civilno društvo i mlade Martina Gregurović Šanjug.

Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar zahvalio je dosadašnjoj ravnateljici Doma zdravlja Nadi Dogan koja odlazi u zasluženu mirovinu nakon 3 odrađena mandata na izvanrednoj suradnji.

-Najizazovniji period bio je u vrijeme pandemije koronavirusa, ali u Domu zdravlja smo se jako brzo organizirali i pružili zdravstvenu skrb našim stanovnicima. Tijekom svih ovih godina u suradnji s ravnateljicom Dogan radili smo na specijalizacijama liječnika, na investicijama u domove zdravlja, medicinskoj aparaturi, ali i voznom parku - rekao je Kolar dodavši da će bivšu ravnateljicu pamtiti jer je uvijek našla način kako da se nešto odradi i pokrije čitav teren i to će biti nešto što će biti izazov na novu ravnateljicu – istaknuo je Kolar.

Župan se osvrnuo i na novu ravnateljicu Željku Žnidarić koja je u dva mandata bila ravnateljica Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice.

-Siguran sam da će nova ravnateljica uvesti novu energiju i sa svojim timom će morati svu pažnju posvetiti popunjavanjem ordinacija koje imamo i stvaranju bolje klime za liječnike koji dolaze raditi u primarnu zdravstvenu zaštitu – naglasio je Kolar.

Zamjenica župana Jasna Petek rekla je kako je primarna zdravstvena usluga baza i stup  zdravlja i ostvarivanja zdravstvenih usluga.

- Dom zdravlja mora biti dostupan, prilagođen svim osobama koji u njega ulaze i mora pružati široku lepezu kvalitetnih usluga. Naravno da to nije jednostavno sve ostvariti. Naš Dom zdravlja vrlo je uspješno balansirao svih ovih godina između financijske stabilnosti, ostvarivanja i osiguravanja zdravstvenih usluga, dostupnosti i pristupačnosti zdravstvenih usluga u svakom dijelu Krapinsko-zagorske županije - kazala je Petek.

Petek je dodala kako u sastavu Doma zdravlja ima 25 ordinacija obiteljske medicine, 17 dentalnih ordinacija, 8 ordinacija zdravstvene zaštite žena, 4 pedijatrijske ordinacije, 5 medicinskih laboratorija, jedan mobilni palijativni tim i 25 patronažnih sestara, te je u pilot projektu organiziranja dispanzera za mentalno zdravlje na tri lokacije.

- Dom zdravlja s nešto više od 280 zaposlenih brine o tisućama i tisućama ljudi na području županije - rekla je Petek te naglasila da kroz specijalizacije, kojih trenutno ima 11, nastoje dugoročno planirati ono što Domu zdravlja nedostaje – završila je zamjenica župana.

Dosadašnja ravnateljica Doma zdravlja Nada Dogan je zahvalila županu i dožupanici te suradnicima i dodala kako je 12 godina, otkako je ravnateljica brzo prošlo, ali bilo je vrlo izazovno i lijepo.

– Trudila sam se maksimalno odraditi ovaj posao, da kolege doktori imaju dobre uvjete rada i da se posao organizira onako kako je to potrebno i da zdravstvena zaštita bude pružana maksimalno svim sugrađanima – napomenula je Nada Dogan.

Nova ravnateljica Željka Žnidarić s velikim zadovoljstvom i ponosom preuzima dužnost ravnateljice županijskog Doma zdravlja.

-To je jedna izuzetna prilika, ali i odgovornost koju prihvaćam s punim angažmanom i posvećenošću. Iza mene stoji 15 godina rada u javnom zdravstvu, praktički cijela profesionalna karijera, od toga 8 godina na čelu Specijalne bolnice u Krapinskim Toplicama. Nakon ta dva puna odrađena mandata zaključila sam da je vrijeme za odmak, posvetila sam se svojem napretku u smislu daljnjeg školovanja i mogu reći da oboružana novim znanjima i novim pogledima na sustav, spremna sam za novi profesionalni izazov u svojoj karijeri – pojasnila je Žnidarić.

Ujedno je zahvalila doktorici Dogan koja je svojim dugogodišnjim predanim radom na ovoj poziciji zaista doprinijela unaprjeđenju samog Doma zdravlja, kvalitete zdravstvene skrbi u našoj županiji i stabilnost u poslovanju same ustanove.

- Mislim da je odradila lavovski posao i nadam se da ću sa svim zaposlenicima Doma zdravlja uspješno nastaviti tamo gdje je ona stala i graditi ga na tim čvrstim temeljima koje je ona postavila. Nadalje želim zahvaliti Krapinsko-zagorskoj županiji kao osnivaču Doma zdravlja i članovima Vijeća koji su mi ukazali povjerenje da preuzmem ovu važnu ulogu. Jedan od motoričkih problema je nedostatak liječnika, ali i ostalog medicinskog osoblja i to je nešto na čemu moramo prioritetno raditi, uz održavanje financijske stabilnosti ustanove. Zdravlje naših građana  mora biti na prvom mjestu – zaključila je Žnidarić.

i.belošević/vzaktualno.hr

 

Ivana 1277 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Redoviti letovi Rafalea: MORH najavljuje pojačanu buku
Hrvatska i svijet
2024-06-25

Sljedeća Vijest

Uskoro u optjecaj ulazi kovanica od dva eura s motivom varaždinskog Starog grada!
Događanja
2024-06-25
Izdvojeno
Međimurje u znaku Matice hrvatske – novo vodstvo izabrano na Skupštini u Čakovcu
Događanja
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Hrvatska velikog srca: Pomozimo Biljani!
Hrvatska i svijet
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
DONJA VOĆA: Špilja Vindija – naša prošlost i budućnost
Događanja
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Reels preuzima sve – što to znači za vaše videe na Facebooku?
Hrvatska i svijet
22. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Video & fotogalerija
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.