Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Crna kronika
  • Objavljeni detalji sinoćnje teške nesreće: poginuli 42-godišnjak nije bio vezan

Objavljeni detalji sinoćnje teške nesreće: poginuli 42-godišnjak nije bio vezan

Crna kronika
28. studenoga 2020.
Alenka Kučić
890
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Zbog neprilagođene brzine kretanja u zavoju je izgubio nadzor nad automobilom te izletio s kolnika, gdje je udario u dvorišnu ogradu obiteljske kuće, a u nastavku kretanja i u drveće u dvorištu

Kao što smo već izvijestili, sinoć se u Ivanovcu dogodila prometna nesreća u kojoj je nažalost smrtno stradao 42-godišnji vozač osobnog automobila, a PU međimurska objavila je detalje nesreće:

Upravljajući Mazdom Premacy, čakovečkih registarskih oznaka, kolnikom Ulice Josipa Broza, brzinu kretanja vozila nije prilagodio osobinama ceste (zavoj) te vidljivosti (noć) zbog čega je u zavoju automobilom djelomično sišao izvan kolnika na travnatu površinu. Potom je u povratku automobila na kolnik došlo do zanošenja te izlijetanja izvan kolnika, gdje je automobil udario u dvorišnu ogradu obiteljske kuće, a u nastavku kretanja i u drveće unutar dvorišta. Uslijed siline udara dio odbačenih dijelova ograde oštetili su Hondu Accord, čakovečkih registarskih, koja je bila parkirana u spomenutom dvorištu. Očevidom je utvrđeno kako vozač Mazde za vrijeme vožnje nije koristio sigurnosni pojas.

Liječnik pristigle ekipe hitne medicinske pomoći na mjestu događaja  utvrdio je smrt 42-godišnjeg vozača.

Na mjestu događaja pripadnici JVP-a Čakovec sudjelovali su u vađenja tijela preminulog vozača iz vozila.

Prema nalogu nadležnog državnog odvjetnika tijelo preminulog 42-godišnjaka prevezeno je na Odjel patologije Županijske bolnice Čakovec, gdje će se obaviti obdukcija.

Zbog obavljanja očevida od 20 sati i 10 minuta do 21 sat i 55 minuta Ulica Josipa Broza u Ivanovcu bila je zatvorena za sav promet, koji se odvijao obilaznim pravcima.

O prometnoj nesreći dostavit će se posebno izvješće nadležnom državnom odvjetništvu.

Preminuli 42-godišnji vozač osobnog automobila deveta je žrtva na međimurskim prometnicama u ovoj godini.

POLICIJA UPOZORAVA

Ovog vikenda na području Međimurske županije očekuje se pojava slabe kiše, koja će potkraj vikenda, s padom temperature prijeći u susnježicu, a u višim predjelima i u snijeg.

U takvim okolnostima, kolnik može biti vlažan i sklizak, zbog čega je i prianjanje pneumatika na podlogu znatno otežano te se produžava zaustavni put prilikom kočenja, odnosno na takvom kolniku vrlo lako može doći od gubitka kontrole nad vozilom i slijetanja vozila s kolnika ili prelaska na dio kolnika namijenjen za suprotni smjer i sudara s nadolazećim vozilima.

Zbog takvih uvjeta, posebno upozoravamo vozače da brzinu kretanja vozila prilagode vremenskim prilikama i trenutnim uvjetima na cesti.

Vozače dodatno podsjećamo kako je na velikom broju autocesta i državnih cesta, koje se uglavnom nalaze u kontinentalnom i gorskom dijelu Republike Hrvatske, obavezno korištenje zimske opreme na vozilima u razdoblju od 15. studenog 2020. do 15. travnja 2021. godine, a sukladno Odluci o obaveznoj uporabi zimske opreme na zimskim dionicama javnih cesta u Republici Hrvatskoj (NN 121/20). Obaveza uporabe zimske opreme odnosi se na sve vrste motornih vozila bez obzira na vremenske uvjete i stanje kolnika, izuzev vozila oružanih snaga Republike Hrvatske.

Na ostalim cestama, obaveza korištenja zimske opreme je kada na prometnicama nastupe zimski uvjeti, točnije kad je kolnik prekriven snijegom ili kada je na kolniku poledica. Više o zimskim uvjetima na cestama i obavezama vozača, možete pročitati OVDJE.

I na kraju, a ne manje važno, upozoravamo sve vozače na zakonsku obvezu korištenja sigurnosnog pojasa tijekom vožnje. Njegovim korištenjem ne samo da ćete izbjeći plaćanje zakonske sankcije, već ćete u slučaju prometne nesreće izbjeći teže posljedice stradavanja.

Stoga, prije početka svake vožnje, pa i one najkraće, OBAVEZNO KORISTITE SIGURNOSNI POJAS!

foto: PUM

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24837 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

VREMENSKA PROGNOZA Možda kiša, možda i snijeg, a sasvim sigurno temperaturni minusi!
Hrvatska i svijet
2020-11-28

Sljedeća Vijest

TRI TJEDNA DRUGAČIJEG ŽIVOTA Podsjećamo na nove mjere koje vrijede od danas
Događanja
2020-11-28
Izdvojeno
U srijedu svi putevi vode na Slobodu, Varteks protiv Šibenika juri osminu finala Hrvatskog kupa
Sport
8. rujna 2025.
Alenka Kučić
Gospodarska škola Čakovec učenike dočekala u energetski obnovljenom ruhu, projekt vrijedan preko 2,9 milijuna eura
Događanja
8. rujna 2025.
Ivana
U OŠ Breznički Hum krenulo 18 prvašića, dobrodošlicu im poželjeli načelnici Žugčić i Andrašek
Događanja
8. rujna 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Svečani početak nove školske godine: Ludbreg dočekao 82 prvašića
Događanja
8. rujna 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Ovako se danas probudila Krapina – započela velika proslava 150 godina DVD-a Krapina
Fotogalerija
6. rujna 2025.
FOTOGALERIJA Kiša je prestala, špancireri stižu u Varaždin – ovako je bilo prvog dana na ulicama i trgovima grada
Fotogalerija
22. kolovoza 2025.
FOTOGALERIJA „Šminkanje” Varaždina uoči 27. Špancirfesta
Fotogalerija
19. kolovoza 2025.
Župan Stričak: Svima koji su sudjelovali u najvažnijoj bitci u povijesti hrvatskog naroda, u Oluji, veliko hvala!
Fotogalerija
4. kolovoza 2025.
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.