Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Odjenite „levisice“ i vratite se u 80-e uz izložbu i glazbu

Odjenite „levisice“ i vratite se u 80-e uz izložbu i glazbu

Događanja
3. lipnja 2017.
N.K.
2461
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Novi Marof

Za sve koji se s nostalgijom prisjećaju 80-ih godina, ali i one mlađe koji tek otkrivaju glazbu i kulturu ludih 80-ih, dobra vijest stiže iz Turističke zajednice Grada Novog Marofa.
Naime, u povodu Dana grada koji se održavaju od 9. do 11. lipnja Turistička zajednica organizira događaj naziva „Sastanak u traperu“ na kojem će na razne načine oživjeti vrijeme 80-ih, koje mnogi pamte i kao „zlatno doba Marofa“.
Sastanak u traperu održat će se u petak, 9. lipnja, ispred i u prostoru „Stare škole“ s početkom u 16 sati. Posjetitelje čeka bogat program koji će kulminirati u 22 sata uz koncert Azra tribute benda Fantom slobode. Ulaz na sva događanja je besplatan.
Kako nam je kazala Renata Horvatić iz Turističke zajednice Grada Novog Marofa ideja za „Sastanak u traperu“ došla je zbog prisjećanja na veliki koncert koji je 30. svibnja 1981. godine pod nazivom „Veliki muzički sastanak“ održan u Novom Marofu. Na Muzičkom sastanku svirali su Parni valjak, Drugi način, Drago Mlinarec, Aerodrom i drugi rock bendovi koji su tada žarili i palili scenom, a malo je poznato kako je to bio prvi veliki koncert na otvorenom u našem kraju!

Najbolji „styling“ osvaja 500 kuna

Dobre glazbe neće nedostajati niti na „Sastanku u traperu“. Navečer vas čeka već spomenuti koncert Fantoma slobode, a prije toga od 16 sati glazbu će s vinil ploča puštati Matija Maltar.
– Ako imate stare rock ploče kasnih 70-ih i ranih 80-ih slobodno ih donesite – kazala je Horvatić te pozvala sve da na „Sastanak u traperu“ dođu u „levisicama“ ili nekom drugom Levi’s komadu.
Početkom 80-ih godina prošlog stoljeća u pogonu u Novom Marofu počele su se šivati popularne „levisice“ koje su bile obavezni odjevni komad u to doba, ali i danas. – Zato pozivamo posjetitelje da izvuku iz ormara stare Levi’s komade, osmisle dobru retro odjevnu kombinaciju i osvoje poklon bon od 500 kuna – kazala je Horvatić te pojasnila je kako će bon biti dodijeljen najbolje odjevenoj osobi po mišljenju stručnog modnog žirija.
Poklon bon osigurava Europa 92 kao zastupnik „jeans“ brendova u Hrvatskoj pa tako i brenda Levi's, a dobitnik ili dobitnica moći će ga iskoristiti u bilo kojoj Europa 92 trgovini.
Osim izbora najboljeg „stylinga“ na popodnevnom dijelu „Sastanka u traperu“ posjetitelje čekaju zanimljive izložbe.
Moći će se razgledati crno-bijele fotografije Diane Klopotan iz Novog Marofa tematski vezane za doba 80-ih godina i stare fotografije korištene za marketing odjeće Levi’s. Uz to, Miroslav Belcar iz brenda Smetnjak i Jelena Tucelj izložit će renovirane stare stolce. Neki od stolaca koje će izlagati su dizajnerski proizvod Nike Kralja koji je jedna od središnjih figura slovenskog poslijeratnog industrijskog dizajna u drugoj polovici 20. stoljeća te jedan od najvažnijih industrijskih dizajnera u svijetu.

Zanimljivi dizajnerski traper komadi

S obzirom na to kako je tema sastanka traper, na eventu će se predstaviti i dvije mlade varaždinske dizajnerice koje prvenstveno koriste upravo taj materijal. Radi se o Neli Kliček koja u sklopu brenda Neha Neha redizajnira i oslikava odjeću i modne predmete. Mlada dizajnerica najpoznatija je po redizajniranim Levi’s traper jaknama i hlačama koje nakon što prođu kroz njezine ruke postaju unikatni, dizajnerski komadi koje obožavaju boho djevojke.
Uz nju, svoje će kreacije izložiti Blaženka Roth koja je u sklopu brenda Broth osmislila kolekciju „Old jeans – new piece“. Kolekcija je nastala je 2010. godine kao odgovor na sve veći problem tekstilnog otpada zbog masovne proizvodnje odjeće.
– Kao što vidite, pokušali smo povezati uistinu mnogo stvari koje su vezane za 80-e, ali i specifične za Novi Marof te stvoriti jedan zanimljiv događaj za sve generacije. Nadamo se da će se ljudima svidjeti te kako je to samo početak jednog tradicionalnog druženja u traperu – zaključila je Renata Horvatić iz TZ Novog Marofa.

Novi Marof Sastanak u traperu

www.vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

NK Varaždin danas slavi ulazak u Drugu ligu
Sport
2017-06-03

Sljedeća Vijest

Kokice slave broncu, Dabrovi sutra protiv Ribole
Sport
2017-06-03
Izdvojeno
Ponovno vam donosimo najbolju ponudu poslova u Varaždinskoj županiji – pogledajte
PR članak
7. lipnja 2025.
Ivana
Na 20. obljetnicu osnutka, Udruga branitelja Hrvatske – Lepoglava obilježila Dan OSRH i Dan Hrvatske kopnene vojske
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Arheološki park “Iovia” sudjelovao u međunarodnom programu “Susret u vrtovima”
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Konstituirana Vijeća mjesnih odbora Mihaljekov Jarek i Donja Šemnica
Događanja
7. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.