U nedjelju je Ludbreg bio domaćin 27. Kupa grada Ludbrega, vatrogasnog natjecanja koje je ove godine okupilo čak 61 natjecateljsko odjeljenje iz svih kategorija te više od 700 natjecatelja, njihovih voditelja i posjetitelja. Organizacija natjecanja bila je na visokoj razini, a dodatnu vrijednost dao je i održani 5. krug Kupa Vatrogasne zajednice Varaždinske županije za pomladak i mladež, što je rezultiralo još većim odazivom i kvalitetom natjecanja.
Ovakav broj sudionika i posjetitelja premašio je sva očekivanja organizatora te je dodatno potvrdio važnost i rast popularnosti vatrogasnih natjecanja i samog vatrogastva u zajednici.
-Broj prijavljenih ekipa i sudionika pozitivno nas je iznenadio, ali i neizmjerno obradovao jer pokazuje kako interes za vatrogastvo i nova članstva u društvima kontinuirano rastu. To nam je velika motivacija za daljnji rad -zjavili su članovi DVD-a Ludbreg, nositelji natjecanja i organizatori Kupa..
Na natjecanju su ostvareni zaista odlični rezultati, a najboljima po kategorijama dodijeljene su zaslužene nagrade i priznanja.
Najbolji po kategorijama su:
- Pomladak ženski (6-12 godina):
- SELNIK
- JALŽABET
- REMETINEC
- Pomladak muški (6-12 godina):
- HRASTOVLJAN
- DONJI KNEGINEC 1
- ZAVRŠJE
- Mladež ženska (12-16 godina):
- VARAŽDINSKE TOPLICE 1
- GARDINOVEC
- KOPRIVNICA
- Mladež muška (12-16 godina):
- NOVI MAROF
- VARAŽDINSKE TOPLICE
- MARGEČAN
- Ženske A ekipe (seniorke):
- LUDBREG
- DONJA POLJANA
- HRASTOVSKO
- Muške A ekipe (seniori):
- DONJI KNEGINEC
- VRBANOVEC
- LUDBREG
Vatrogasna zajednica Grada Ludbrega zahvaljuje svim društvima, njihovim natjecateljskim odjeljenjima, kao i voditeljima na sudjelovanju, te im upućuje iskrene čestitke na ostvarenim rezultatima.
-Ovakva događanja pokazuju kako zajedništvo, volja i upornost naše mladeži i članova doprinose jačanju vatrogasne obitelji i sigurnosti svih građana - zaključuju iz Vatrogasne zajednice Grada Ludbrega.
vzaktualno.hr