Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Oluja iz Slovenije pogodila sjever Hrvatske: U Međimurju i rubnim dijelovima Varaždinske županije pala je tuča

Oluja iz Slovenije pogodila sjever Hrvatske: U Međimurju i rubnim dijelovima Varaždinske županije pala je tuča

Hrvatska i svijet
11. lipnja 2026.
Alenka Kučić
253
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Snažno grmljavinsko nevrijeme praćeno jakim vjetrom, obilnom kišom i tučom ponovno je pogodilo sjever Hrvatske, a prema pisanju lokalnih medija, najteže je bilo upravo u zapadnom dijelu Međimurske županije.

Nešto poslije 22 sata snažno tuča jepogodila vinorodno područje Gornjeg Međimurja, jedno od najpoznatijih u Hrvatskoj, a najviše su stradala mjesta poput Železne Gore, Svetog Urbana, Robadja te Svetog Martina na Muri i okolice.

Mještani pogođenih područja javljali su o silovitom naletu tuče koja je u kratkom vremenu zabijelila dvorišta i prometnice. Kako je javio mještanin Robadja, ledene kuglice u svega nekoliko minuta prekrile su dvorišta, dok su snažni udari vjetra dodatno pojačavali posljedice nevremena.

Nevrijeme je oko 22:30 sati stiglo i do Varaždina te središnjeg dijela Varaždinske županije, gdje je potrajalo gotovo do ponoći-

Zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Varaždin Mario Rogina rekao je da je i u rubnim dijelovima Varaždinske županije, u okolici Cestice pala tuča, ali da vatrogasci nisu imali previše posla.

- Puhao je jak vjetar, pa smo na dvije lokacije intervenirali zbog srušenih stabala - rekao je Rogina.

A kako nam je rekao Josip Salatko, predsjednik Udruge raketara protugradne obrane Hrvatske, u Zagorju je bilo vjetra i kiše, ali nije bilo tuče.

- Mi smo jučer s generatorima radili od 20 do 23 sata i pratili situaciju. Val je išao iz Slovenije, pa je zahvatio varaždinsko područje i pogotovo Međimurje, gdje je bilo i tuče. Zagorje je dobro prošlo - rekao je Salatko.

Prognostičari su i za danas najavili mogućnost nevremena, no Salatko se s njima ne slaže:

- Danas neće biti ništa, plaše ljude bez veze. Jutros će biti oblačno i malo kiše, a već popodne će se razvedriti

foto:ilustracija -  arhiva
ak/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26587 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

ODBROJAVANJE JE ZAVRŠILO Počinje Svjetsko nogometno prvenstvo!
Sport
2026-06-11

Sljedeća Vijest

Nakon cjelonoćne borbe vatrogasaca požar u Prostorii je pod kontrolom: "Najvažnije je da nitko nije ozlijeđen"
Crna kronika
2026-06-11
Izdvojeno
Zakoračite u svijet Dravske park-šume: Dravoznalac otvara svoje skrovište na Festivalu varaždinskih dvorišta
Događanja
11. lipnja 2026.
martina
Ludbreg osigurao više od 2 milijuna eura bespovratnih sredstava za projekte razvoja zelene infrastrukture
Događanja
11. lipnja 2026.
martina
Uz treći Dravski kotlić počinje nova kupališna sezona na Dravi – gulaš za sve, dobra glazba i super druženje!
Događanja
11. lipnja 2026.
Alenka Kučić
Stižu nova ulaganja u turizam: Lokalnim turističkim zajednicama gotovo 213.000 eura
Događanja
11. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.