Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Osnovna škola „Petar Zrinski” Jalžabet uspješno privodi kraju svoj prvi Erasmus+ projekt

Osnovna škola „Petar Zrinski” Jalžabet uspješno privodi kraju svoj prvi Erasmus+ projekt

Događanja
28. rujna 2024.
martina
679
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Osnovna škola „Petar Zrinski” Jalžabet uspješno privodi kraju svoj prvi Erasmus+ KA1 projekt pod nazivom „Umreži se i podijeli znanje”.

Projekt je započeo u travnju, 2023. godine, a završava 30. rujna 2024. godine. Ukupna vrijednost projekta je 22.299 eura, a vodi ga učiteljica razredne nastave Snježana Arić.

U njemu sudjeluje 10 učitelja: Snježana Arić, Lidija Copak, Vesna Skupnjak, Branko Bunić, Dijana Kuček, Karolina Balog, Gordana Križan, Ivančica Magić, Mirjana Vincek i Romina Tkalec. Također, u projektu je sudjelovala pedagoginja škole Nataša Špralja i ravnateljica škole Mirjana Kučar.

Kroz edukacije u inozemstvu, sudionici su stekli nova znanja, koja su prenijeli svojim kolegama, učenicima i široj zajednici. Projekt obuhvaća tri glavna cilja: povećanje korištenja digitalnih alata u nastavi, jačanje ekološke svijesti kod učenika te osnaživanje uključenosti učenika s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama.

Tijekom školske godine 2023./2024., škola je aktivno sudjelovala u promicanju odgovornog ponašanja prema okolišu, provodeći Eko patrole, radionice recikliranja i prenamjene otpada te projekte kompostiranja. Također su u suradnji s Gradskim komunalnim poduzećem PRE-KOM d.o.o. iz Preloga obilježili Dan planeta Zemlje.

Osnovna škola „Petar Zrinski” Jalžabet teži stvaranju pozitivnog okruženja koje potiče međusobno razumijevanje, digitalnu pismenost i timski rad.

Kroz suradnju s partnerskim školama diljem Europe u okviru eTwinning projekata, učenicima se pruža prilika za učenje i razvoj izvan granica učionice, čime se dodatno doprinosi ostvarenju Erasmus+ ciljeva.

Ovakav tip projekta osnažio je djelatnike škole u profesionalnim, metodičkim, jezičnim, komunikacijskim i interkulturnim kompetencijama putem mobilnosti i stručnog usavršavanja u inozemstvu.

Očekuje se da će rezultati projekta doprinijeti dugoročnom unapređenju kvalitete nastave, većoj uključenosti učenika te široj primjeni digitalnih alata u obrazovnom procesu, kao i razvoju ekološke svijesti i podršci učenicima s posebnim potrebama.

foto: ludbreske-novine.com.hr
vzaktualno.hr/ludbreske-novine.com.hr

martina 1256 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

„Jagina Hiža” u Trnovcu ove je subote bila otkriveni dragulj: Trnovijada okupila brojne izlagače i još brojnije posjetitelje
Događanja
2024-09-28

Sljedeća Vijest

Prigodnom degustacijom domaćih proizvoda i promocijom turističkih sadržaja, u Varaždinu obilježen Svjetski dan turizma
Događanja
2024-09-28
Izdvojeno
Hrvati troše sve više: Maloprodaja raste već 30 mjeseci zaredom
Hrvatska i svijet
30. listopada 2025.
Alenka Kučić
Policija objavila upute za promet i parkiranje kod groblja za blagdan Svih svetih – evo što se mijenja
Događanja
30. listopada 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Župan Posavec na otvorenju Komunikološke škole u Čakovcu
Događanja
30. listopada 2025.
Ivana
Želite znati rukovati defibrilatorom? Prijavite se na besplatni tečaj GDCK Ivanec
Događanja
30. listopada 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Ovako se danas probudila Krapina – započela velika proslava 150 godina DVD-a Krapina
Fotogalerija
6. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.