Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Osnovnoškolci s područja Varaždinskih Toplica odali počast poginulim hrvatskim braniteljima i žrtvi Vukovara

Osnovnoškolci s područja Varaždinskih Toplica odali počast poginulim hrvatskim braniteljima i žrtvi Vukovara

Događanja
17. studenoga 2021.
tesa
710
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Učenici Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice i Osnovne škole Svibovec u srijedu su paljenjem svijeća odali počast poginulim hrvatskim braniteljima i obilježili Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje.

Ovo već tradicionalno obilježavanje važnog datuma u hrvatskoj povijesti, organizirale su osnovne škole u suradnji s Gradom Varaždinskim Toplicama te Udrugom dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Varaždinske Toplice.

Iako je obilježavanje ove godine zbog epidemioloških mjera održano u nešto drugačijem obliku, učenici 8. razreda Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića imali su prilike čuti dodatne informacije o stradanjima građana Varaždinskih Toplica u Vukovaru i Škabrnji.

Kako je pojasnila ravnateljica Goranka Štefanić, prethodnih godina održavali su druženja u holu škole, a učenici su sudjelovali na predavanjima hrvatskih braniteljima i profesora povijesti Drage Ilića. Ove godine su ispred škole zapalili svijeće za poginule hrvatske branitelje, a na nastavi su u znak sjećanja na Vukovar pogledali prezentaciju koju je pripremio profesor Ilić.

Predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Varaždinske Toplice Slavko Čečura, koji je učenike upoznao s velikom i važnom žrtvom Vukovara, naglasio je kako je učenicima ispričao o onome što nisu čuli u školi, o braniteljima s područja Varaždinskih Toplica.

– U obrani Vukovara sudjelovala su 43 branitelja, trojica su smrtno stradala, 23 su ranjena, a devet ih je zarobljeno. Pričao sam im o policajcima PU varaždinske koji su branili Vukovar. Bilo nas je 1121, 33 su poginula, 105 ih je ranjeno, a 120 zarobljeno. Još se dvojica vode kao nestali. Moja postrojba, specijalna jedinica policije, je u nepunih pola sata imala više žrtava nego kroz cijeli Domovinski rat, petoricu mrtvih, jednog zarobljenog, 28 ranjenih, a bilo nas je 123 – rekao je Čečura.

Učenici Osnovne škole Svibovec zapalili su svijeće kod spomenika palim braniteljima u Domovinskom ratu, a kako je naglasila ravnateljica Melita Mesarić, ovo obilježavanje je izuzetno važno jer je njihovu školu pohađalo 11 branitelja koji su u Domovinskom ratu nažalost izgubili život.

– Djeca naše škole su zahvaljujući profesoru povijesti Davorinu Miliću koji je i sam bio branitelj upoznata s detaljima naše povijesti. Vole sudjelovati na svim događajima vezanim uz obilježavanje važnih datuma i vole sami istraživati – poručila je ravnateljica Mesarić.

Osim paljenja svijeća, učenici su pročitali i svoje tekstove, pjesme i recitacije o Vukovaru, a u spomen na grad heroja pripremili su i likovne radove.

vzaktualno.hr

tesa 3884 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Uvoz radne snage je hrvatska realnost, ivanečki poslodavci izgradit će hostel za njih?
Gospodarstvo
2021-11-17

Sljedeća Vijest

Najduži autonomni metro na svijetu u Dubaiju
PR članak
2021-11-17
Izdvojeno
Prva godina mandata načelnika Žugčića u znaku ulaganja i stabilizacije: „Danas je stanje općinskog računa pozitivno”
Događanja
1. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Međimurje: Budućim obrtnicima dodijeljeno čak 266 stipendija
Događanja
1. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Dobra vijest za vozače! Od srijede padaju cijene svih vrsta goriva
Hrvatska i svijet
1. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Dvorac Batthyány zasvijetlio narančasto u znak podrške oboljelima od multiple skleroze
Događanja
1. lipnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.