Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Partneri 29. Zagorskog gospodarskog zbora potpisali sporazum o suradnji, Kolar: Rezultati koje postižu naši obrtnici i gospodarstvenici su iznimni, zbor je način da im odamo priznanje!

Partneri 29. Zagorskog gospodarskog zbora potpisali sporazum o suradnji, Kolar: Rezultati koje postižu naši obrtnici i gospodarstvenici su iznimni, zbor je način da im odamo priznanje!

Događanja
22. srpnja 2021.
marta
420
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Danas, 22. srpnja u prostorima Županijske komore Krapina održano je potpisivanje sporazuma o suradnji o organizaciji 29. Zagorskog gospodarskog zbor koji će biti održan u Krapini, kako je planirano – od 9. do 11. rujna 2021. godine, za vrijeme Tjedna kajkavske kulture, u organizaciji Krapinsko – zagorske županije, Grada Krapine, Hrvatske gospodarske komore Županijske komore Krapina, Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije i Radija Kaj.

Župan Krapinsko – zagorske županije, Željko Kolar zahvalio je Gradu Krapini, Obrtničkoj i Gospodarskoj komori i Radiju Kaj na suradnji u organizaciji Zbora i dodaje kako ovu manifestaciju oblikuje pet ravnopravnih partnera.

– Svi idemo s jednim ciljem, a to je da kroz Gospodarski zbor, osim što dajemo mogućnost naši obrtnicima i gospodarstvenicima da prezentiraju svoje proizvode, na neki im način odajemo priznanje za sve što su napravili, ne samo za gospodarstvo, nego za razvoj županije u cjelini jer rezultati koje naše gospodarstvo postiže su iznimni. I u ovim teškim, kriznim vremenima pokazalo se koliko je naše gospodarstvo čvrsto, žilavo, postavljeno na zdravim temeljima i to Zoranu i meni daje mogućnost da kroz stabilan proračun, jer naši su osnovni izvori oni od poreza na dohodak, možemo planirati sve ostale aktivnosti iz naše nadležnosti. To je nešto što je krajnji cilj našeg Zagorskog gospodarskog zbora – poručio je Kolar.

Dodaje kako je prilagodba epidemiološkoj situaciji neupitna i uputio apel na sve izlagače, ali i posjetitelje koji će doći popratiti Tjedan kajkavske kulture i sve popratne sadržaje koje organizira Grad sa svojim partnerima, da se cijepe.

– Mi danas imamo odličnu situaciju na području Krapinsko-zagorske županije i nakon Istre imamo najbolji rezultat, najmanje zaraženih u psototku na 100 tisuća stanovnika, ali da bi to tako i ostalo, moramo procijepiti što više ljudi. Taj intenzitet više nije tako velik i nije na onoj razini koju bi mi htjeli, ali ga ne nedostaje, nije zamro – rekao je Kolar i dodao kako je Krapinsko – zagorskoj županiji potrebna mirna jesen.

Zoran Gregurović, gradonačelnik Grada Krapine, ističe kako je obujam ovogodišnjeg zbora upitan.

– Nama je cilj i interes da se vratimo na ono kao što je bilo prije epidemije, a hoće li to ove godine biti moguće, ne znamo. Bit će teško, ali trudit ćemo se da dignemo Zbor stepenicu više u odnosu na prošlu godinu, u skladu s propisanim mjerama. Zagorski gospodarski zbor je sastavni, nezaobilazni dio Tjedna kajkavske kulture i uistinu bi bilo čudno organizirati Tjedan bez Zbora koji je prepoznat ne samo u našoj županiji, nego i puno šire – poručio je Gregurović.

Josip Grilec, predsjednik HGK Županijske komore Krapina uvjeren je da će epidemiološke mjere biti u okvirima koji će ići u prilog održavanju zbora.

– Industrijalci i obrtnici koji posluju na hrvatskom i inozemnom tržištu gdje su bitni rokovi ne bi si trebali dozvoliti da nam se zbog bilo čega u neke firme uvuče covid-19 i da te firme budu na nekoliko dana ili tjedana van proizvodnog procesa. To će biti veliki udarac za njih, a mi kao organizatori snosit ćemo dio odgovornosti, što nikako ne bismo željeli. Zato najavljujemo da ćemo poštivati sve – poručio je Grilec.

Darko Varga, predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije istaknuo je kako su se obrtnici već prijavili za sudjelovanje.

– Ova krizna vremena koja su nas snašla za nas su izazov i bez obzira u kojem obliku će se zbor održati bitno je da naši kolegice i kolege obrtnici mogu prezentirati svoje proizvode i usluge. Vjerujem da ćemo uz poštivanje epidemioloških mjera to učiniti na zadovoljstvo svih stanovnika KZŽ, posjetitelja i na veselje i gospodarstvenika i obrtnika i svih institucija KZŽ – poručio je Varga.

– U posljednja dva mjeseca imali smo intenzivne kontakte, animirali i kontaktirali s potencijalnim izlagačima. Interes je izuzetno velik. Nažalost razina zbora od 2019. godine neće biti moguća. Dogovorili smo da ćemo konačne konture dogovoriti oko 20. kolovoza i krenuti u organizaciju zbora prema mogućnostima – rekao je direktor radija KAJ, Dragutin Gradečak i dodao kako se na organizaciji radi intenzivno te da će sljedećih mjesec dana pokazati kakav će točno ovogodišnji zbor biti.

Zagorski gospodarski zbor lani je zbog pandemije održan u čudnim okolnostima i u simboličnom obliku s ciljem očuvanja tradicije i kontinuiteta. Ovogodišnju manifestaciju možemo shvatiti kao generalnu proba za iduću godinu, kad će Zagorski gospodarski zbor doživjeti svoje jubilarno, 30. izdanje.

mčaržavec/vzaktualno.hr

marta 648 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Dominaciju epidemijom u Varaždinskoj županiji preuzela puno zaraznija delta varijanta koronavirusa
Događanja
2021-07-22

Sljedeća Vijest

ODLUČENO JE Nikola Tesla na prijedlog građana naći će se na hrvatskim kovanicama eura, evo koji su još motivi odabrani
Hrvatska i svijet
2021-07-22
Izdvojeno
Načelnici Jembrih uručen ugovor o dodjeli sredstava za dogradnju dječjeg vrtića
Događanja
1. kolovoza 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Postojani čuvari festivalske čarolije: Dvadesetak performera donosi duh Špancirfesta
Događanja
1. kolovoza 2025.
Alenka Kučić
Općini Mali Bukovec odobreno 30.000 eura za uređenje društvenog doma Županec
Događanja
1. kolovoza 2025.
Alenka Kučić
Nije prošao dalje, ali je zaradio više od pola milijuna eura! Varaždin profitirao i od poraza
Sport
1. kolovoza 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Povodom 150 godina rudarstva u Starom Golubovcu, otvorena atraktivna izložba rudarskih predmeta
Fotogalerija
20. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Bogatim programom proslavljen blagdan sv. Benedikta, zaštitnika Svibovca Podravskog
Fotogalerija
14. srpnja 2025.
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.