Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Počinje izgradnja istočne obilaznice Novog Marofa

Počinje izgradnja istočne obilaznice Novog Marofa

Gospodarstvo
27. studenoga 2020.
N.K.
703
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Novi Marof još je jedan korak bliže ostvarenju velikog infrastrukturnog projekta – istočne obilaznice. Nakon što je ovih dana izdana građevinska dozvola za izgradnju novomarofske istočne obilaznice, u petak, 27. studenog, u maloj dvorani Kulturnog centra „Ivan Rabuzin“ održano je uvođenje u posao na natječaju izabranih izvođača radova.

Obilaznica duga 4486 metara ići će od državne ceste D 22/D 24, odnosno između rotora na južnom ulazu u Novi Marof i ulaska na autocestu, do Presečna. Investicija Hrvatskih cesta vrijedna je 143 milijuna kuna. U sljedeće dvije godine obilaznicu će graditi Zagorje gradnje i Colas Hrvatska. Nadzor je povjeren Institutu IGH. Na uvođenju u posao u Novom Marofu su, s pročelnicom gradskog Upravnog dijela za prostorno uređenje, komunalni sustav, promet i zaštitu okoliša Dubravkom Horvat-Đurkan, bili predstavnici Zagorje gradnje, Colasa, Instituta IGH te investitora, Hrvatskih cesta.

Vezano uz početak izgradnje istočne obilaznice, gradonačelnik Siniša Jenkač naglašava da se ostvaruje više od 30 godina stari san građana Novog Marofa.

– Proteklih pet godina intenzivno smo pripremali ovaj trenutak. Građevinska dozvola je tu, izvođači su tu, radovi počinju. To više nije samo priča, to je novomarofska stvarnost. Značajno je ne samo ono vidljivo – izmještanje teretnog i tranzitnog prometa iz Novog Marofa – nego i otvaranje doline rijeke Bednje sa zapadne strane obilaznice, koja će se u budućnosti pretvarati u zonu. Također otvaranje zone Oštričko gmanje cestom koju projektiramo, koja se povezuje na obilaznicu i mostom koji ide direktno kroz samu zonu. To su kapitalni projekti za sljedećih 100 godina koji će promijeniti vizuru Novog Marofa – ističe gradonačelnik Jenkač.

Državna cesta DC 3, koja povezuje granični prijelaz Goričan, Čakovec, Varaždin, Zagreb, Karlovac i Rijeku, duljine 218,4 kilometra, prolazi kroz središte Novog Marofa čime narušava uvjete života u gradu i predstavlja trajno ograničenje za odvijanje prometa te čini jednu od najkritičnijih dionica na tom pravcu. Prolaz kroz središte, s nepovoljnim usponima (6%), bitno narušava uvjete života u mjestu i predstavlja trajno ograničenje za odvijanje prometa.

Izgradnjom istočne obilaznice Novog Marofa omogućit će se zamjenska trasa koja će razdvojiti lokalni i gradski promet od tranzitnog. Tlocrtni i vertikalni elementi trase odabrani su u skladu s projektnom brzinom od 80 km/h, a poprečni profil buduće prometnice sastoji se od jednog kolnika s jednom prometnom trakom za svaki smjer.

Gradonačelnik Novog Marofa na pomoći u dovođenju ovog dugoočekivanog projekta pred realizaciju zahvaljuje predsjedniku Vlade Andreju Plenkoviću, ministru prometa Olegu Butkoviću, predsjedniku Uprave Hrvatskih cesta Josipu Škoriću te članu Uprave Alenu Leveriću.

novi marof obilaznica 2 novi marof obilaznica 3 novi marof obilaznica 4 novi marof obilaznica 5

vzaktualno.hr

N.K. 11180 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

NEMA POBOLJŠANJA Ogroman broj novozaraženih u Varaždinskoj županiji, preminule tri osobe
Događanja
2020-11-27

Sljedeća Vijest

NK Varaždin
Toplak uoči Istre: Teška utakmica je pred nama, očekujem od igrača da budu ratnici
Sport
2020-11-27
Izdvojeno
Kod ribnjaka u blizini Male Subotice pronađen mrtav muškarac – sumnja se u nasilnu smrt
Crna kronika
9. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Čakovec kreće s izgradnjom autobusnog stajališta u Ivanovcu
Događanja
9. srpnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Projekt rekonstrukcije vatrogasnog doma u Martijancu ostvario maksimalnu potporu od 2 milijuna eura
Gospodarstvo
9. srpnja 2025.
Alenka Kučić
U prvih šest mjeseci Varaždinska županija među najboljima u kontinentalnom turizmu
Događanja
9. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.