Grad Novi Marof nastavlja s aktivnostima sanacije klizišta na svom području, a novi korak u tom smjeru predstavlja potpisivanje ugovora o sanaciji klizišta i ceste u naselju Orehovec. Ugovor vrijedan 58.181,38 eura potpisali su gradonačelnik Siniša Jenkač i direktor tvrtke Niskogradnja - Knežević, Petar Knežević, koja će izvoditi radove.
Sanacija će se provesti na klizištu u naselju Orehovec, na lokalnoj cesti NC 2-100, a radovi će trajati tri mjeseca od uvođenja izvođača u posao, pod uvjetom povoljnih vremenskih prilika. Sanacija bi trebala poboljšati sigurnost prometa te spriječiti daljnja oštećenja uzrokova pomicanjem tla.
Gradonačelnik Jenkač istaknuo je važnost kontinuiranog ulaganja u sigurnost prometnica i stabilnost tla na području grada.
- Na području Novog Marofa postoji veliki broj klizišta, a ona veća dosad su sanirana sredstvima Županijske uprave za ceste i Fonda solidarnosti. Manja klizišta, poput ovog u Orehovcu, Grad financira vlastitim sredstvima jer nam je prioritet osigurati sigurnost naših građana i njihovu imovinu. Nastavljamo s planiranim sanacijama te ćemo i dalje ulagati u infrastrukturu kako bismo spriječili daljnja oštećenja prometnica i olakšali svakodnevni život mještana - izjavio je gradonačelnik Jenkač prilikom potpisivanja ugovora.
Dodao je kako se radi o nastavku investicija na području grada kojima je cilj osiguravanje stabilne i sigurne prometne infrastrukture te poboljšanje kvalitete života svih građana.
- Redovno pratimo, odnosno radimo monitoring kritičnih točaka na području grada kako bismo mogli pravovremeno reagirati i sanirati moguće ugroze – poručio je Jenkač.
Dodajmo kako, uz sanaciju klizišta, Grad ulaže i u druge infrastrukture projekte poput modernizacije prometnica, oborinske odvodnje i ostalih, a sve u cilju poboljšanja uvjeta života i sigurnosti građana.
vzaktualno.hr