Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Crna kronika
  • Pogledajte kako su sin i otac iz Nedeljanca muljali tuđim automobilima

Pogledajte kako su sin i otac iz Nedeljanca muljali tuđim automobilima

Crna kronika
27. rujna 2018.
Siniša Kalajdžija
2074
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Županijsko državno odvjetništvo u Varaždinu donijelo je rješenje o provođenju istrage protiv sina i njegovog oca, iz Nedeljanca, zbog osnovane sumnje da su počinili četiri kaznena djela zlouporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju, tri kaznena djela krivotvorenja službene ili poslovne isprave i pomaganja u tom kaznenom djelu te kazneno djelo utaje poreza ili carine.

Postoji osnovana sumnja da je 33-godišnjak tijekom 2012. i 2013. godine u Nedeljancu i Donjoj Zelini, kao suosnivač i voditelj poslovanja prvog trgovačkog društva koje se bavilo uvozom i prodajom vozila, nakon zatvaranja poslovnog prostora društva u jednom trgovačkom centru; suprotno uputi direktora društva da sva neprodana vozila premjesti u prostore ostalih distributera na području Hrvatske; neovlašteno opunomoćio svog 61-godišnjeg oca da preuzme sva neprodana vozila društva i premjesti ih u prostor drugog trgovačkog društva u Nedeljancu (33-godišnjak je osnivač i direktor tog društva).

Osnovano se sumnja da je 33-godišnjak potom izradio ugovor o zastupanju, prodaji i skladištenju vozila u kojem je neistinito naveo da prvo društvo predaje drugom društvu kao posredniku sva neprodana vozila radi skladištenja i daljnje prodaje, iako nije imao ovlasti za zaključenje takvog ugovora. Osnovano se sumnja da je nakon toga jedno vozilo prodao u ime prvog društva, a dio uplaćene cijene vozila od preko 90.000,00 kuna neovlašteno zadržao u korist drugog društva.

Postoji osnovana sumnja da je 33-godišnjak u veljači i ožujku 2015. godine za dva vozila sačinio lažne račune prema kojima ih je drugo društvo kupilo od prvog društva, iako to društvo nije prodalo vozila niti ih je drugo društvo platilo, a zatim je prodao oba vozila kupcima u Rumunjskoj koji su ih platili drugom društvu čime je prvo društvo kao stvarni vlasnik vozila oštećeno za 220.000,00 kuna.

Osnovano se sumnja da je 33-godišnjak lažne račune o kupnji dva vozila proknjižio u poslovnim knjigama drugog društva kao istinite i temeljem tih računa, kao i računa o prodaji vozila rumunjskim kupcima, od nadležne porezne ispostave zatražio povrat PDV-a u iznosu od 44.000,00 kuna, pa su ovlaštene osobe porezne uprave, ne sumnjajući u istinitost iskazanih podataka i vjerodostojnost predočene dokumentacije, odobrile i na žiro-račun drugog društva isplatile navedeni iznos.

Osnovano se sumnja i da je bez znanja i odobrenja direktora prvog društva izdao punomoć kojom je ovlastio 61-godišnjaka da zastupa društvo kod porezne uprave te izradio više neistinitih poslovnih isprava koje je 61-godišnjak predao poreznoj upravi tijekom poreznog nadzora radi prikrivanja opisanih nezakonitosti u poslovanju. Ujedno je, osnovano se sumnja od veljače 2012. do siječnja 2015. godine jedno od neprodanih vozila nakon preseljenja u prostor drugog društva koristio za vlastite potrebe bez plaćanja najma vozila i time oštetio prvo društvo kao vlasnika vozila za više od 80.000,00 kuna.

Postoji osnovana sumnja da je 33-godišnjak kao direktor drugog društva putem bankomata neosnovano podigao s računa društva i utrošio za vlastite potrebe ukupno više od 69.000,00 kuna.
Foto arhiva

www.vzaktualno.hr/DORH Varaždin

Siniša Kalajdžija 2242 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Varaždin rutinski u osminu finala
Sport
2018-09-26

Sljedeća Vijest

Danas i sutra toplo i sunčano, a onda...
Hrvatska i svijet
2018-09-27
Izdvojeno
PUHOVSKI: Po ovome je Hajdaš Dončić jako sličan Slobodanu Miloševiću!!!
Događanja
25. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Vrhunskim koncertom „Orkestra sto violina“ Koncertni ured Varaždin proslavio trideset godina postojanja
Događanja
25. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
DRUGI KRUG IZBORA NA SJEVERU HRVATSKE: Najvažnija pitanja – hoće li HDZ-ov Stričak i dalje biti župan Varaždinske županije i može li HDZ preoteti Zabok od SDP-a???
Politika
25. svibnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Pušlekice oduševile lepoglavske vrtićarce – naučile ih raditi Mlinčani kolač
Događanja
25. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.