Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Potpore Ministarstva kulture i bednjanskim kulturnim programima

Potpore Ministarstva kulture i bednjanskim kulturnim programima

Događanja
6. siječnja 2018.
Alenka Kučić
1282
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
festival Cvetlin

Ministarstvo kulture Republike Hrvatske počelo je objavljivati rezultate Poziva za predlaganje javnih potreba u kulturi Republike Hrvatske za 2018. godinu.
U dosad objavljenim programskim područjima vidljivo je da su potpore odobrene i programima koje su na Javni poziv kandidirale bednjanske udruge, kao i Općina Bednja i župa Bednja. Iako još uvijek nisu objavljeni kompletni podaci, dosadašnji pokazuju da je Župnom uredom Bednja odobreno 80.000 kuna iz programa zaštite pokretnih kulturnih dobara, dok Općini Bednja stiže 10.000 kuna za aktivnosti vezane uz očuvanje bednjanskog govora. U programskoj djelatnosti kulturno-umjetničkog amaterizma DVD Cvetlin dobiva 10.000 kuna potpore za ovogodišnji Etnofestival u Cvetlinu, a jednaka svota stiže i DVD-u Bednja za popravak i nabavu instrumenata. Za nabavu tradicijske obuće, KUD-u Josipa Genca odobreno je 4.000 kuna.
S obzirom na to da objavljivanje rezultata za najinteresantnija programska područja tek slijedi, u općini Bednja s pažnjom očekuju nove objave Ministarstva kulture.

www.vzaktualno.hr/bednja.hr

Alenka Kučić 26207 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

SAD: Sve više stradalih zbog polarne hladnoće
Hrvatska i svijet
2018-01-06

Sljedeća Vijest

policija
Policija će noćas vrebati pijane vozače
Događanja
2018-01-06
Izdvojeno
Deset godina PZ Ludbreški kraj – Bilić: Organizirana proizvodnja, siguran otkup i partnerstvo s industrijom pravi su smjer
Događanja
28. travnja 2026.
Alenka Kučić
FOI okupio vodeće stručnjake financijskog sektora, u fokusu digitalne financije i inovacije
Događanja
28. travnja 2026.
Alenka Kučić
Obrtnici sjevera udružili snage: Pet županijskih komora potpisalo sporazum o jačanju gospodarstva
Gospodarstvo
28. travnja 2026.
Alenka Kučić
U Novom Marofu otvorena izložba fotografija „Pakrac kroz ratni objektiv”
Događanja
28. travnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.