Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • POTRAGA ZA SEZONSKIM RADNICIMA Žele zaposliti domaće ljude, a ovo su plaće koje se nude

POTRAGA ZA SEZONSKIM RADNICIMA Žele zaposliti domaće ljude, a ovo su plaće koje se nude

Hrvatska i svijet
21. siječnja 2019.
mirela
1053
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Prema podacima HZZ-a, koji je proveo anketu među svima nezaposlenima, oko 20.000 njih iskazalo je želju za radom u idućoj turističkoj sezoni, a cilj je domaću radnu snagu zaposliti u našoj zemlji, prenosi Večernji list.

Najtraženiji su konobari, kuhari, sobarice, spremačice i recepcioneri, a plaće su od 3500 do oko 5000 kuna za spremačice, dok kuhari zarađuju tisuću eura i više. Jadran d.d. iz Crikvenice traži čistačice, sobarice, kuhare, konobare i pomoćno osoblje, a minimalna plaća za sobaricu iznosi 3.500 kuna, dok je po kolektivnom ugovoru tu i dodatak za nedjelju, praznike, popodnevnu smjenu – objašnjava predstavnica tvrtke. Kaže kako se radi 6 dana u tjednu, a višak od 40 sati se posebno isplaćuje.

Ministar rada i mirovinskog sustava Marko Pavić kazao je kako žele aktivirati domaću radnu snagu, a najveće hotelske kuće koje zapošljavaju od 3000 do 5000 ljudi, iskoristile su samo 200 kvota za uvoz radne snage. Problem mogu biti mali poslodavci koji na vrijeme ne krenu pripremati sezonu – pojasnio je Pavić.

www.vzaktualno.hr

mirela 1623 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Čagalj: Treba ovo zaboraviti, još uvijek je sve u našim rukama
Sport
2019-01-20

Sljedeća Vijest

Današnji je dan najdepresivniji u godini – evo kako ga preživjeti
Lifestyle
2019-01-21
Izdvojeno
Više od 40 zborova stiglo u Varaždin na Glazbene svečanosti mladeži
Događanja
6. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
U Tuhovcu uskoro pravi mali nogometni spektakl – stiže 4. Tintilinić kup!
Sport
6. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Anonimna prijetnja stigla u Grad Ludbreg zbog farme u Apatiji
Događanja
6. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Veliki uspjeh novomarofskih vinara na 21. izložbi „Zlatna kapljica”
Događanja
6. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.