Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Preko 250 sudionika na Seniorijadi u Varaždinu, okušali se i u raznim sportovima

Preko 250 sudionika na Seniorijadi u Varaždinu, okušali se i u raznim sportovima

Događanja
18. travnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
556
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U organizaciji Pučkog otvorenog učilišta Varaždin i uz organizacijsku podršku Grada Varaždina uspješno je održana Seniorijada koja je okupila brojne udruge umirovljenika s područja grada Varaždina, nudeći im informativan program te mogućnost praktične primjene različitih sportsko-rekreativnih aktivnosti.

U sklopu europskog projekta Sensyn usmjerenog na uključivanje osoba starije životne dobi u aktivan i zdrav način života kroz cjeloživotno učenje, od listopada 2023. godine provedene su brojne aktivnosti poput digitalne zbirke dobrih praksi i izrade kurikuluma na temelju prikupljenih podataka iz fokus-grupa, a jedna od središnjih projektnih aktivnosti svakako su zajednička međunarodna događanja – seniorijade od kojih je prva organizirana u Varaždinu, a 6. i 7. svibnja slijede događanja u Murskoj Soboti, 26. i 27. svibnja u Ptuju te 4. i 5. rujna u Samoboru.

Prvi dan Seniorijade započeo je 15. travnja u prostoru Kina Gaj koji su otvorili ravnateljica Pučkog otvorenog Učilišta Varaždin Lana Velimirović Vukalović te gradonačelnik Grada Varaždina Neven Bosilj. Nakon pozdravnih govora, uslijedila je panel-rasprava u kojoj su predstavnici projektnih partnera predstavili programe koje umirovljenici mogu pohađati u njihovim gradovima, uz naglasak na preporuke kako doprijeti do većeg broja sudionika i uključiti ih u dostupne programe.

Svoje aktivnosti predstavili su članovi brojnih udruga s područja grada Varaždina, a nakon predstavljanja udruga, održana su dva predavanja na temu „Zdravlje u zlatno doba života“ koje je održala Irena Stipešević Rakamarić, a „Dame u povijesnim haljinama“ predstavila je Vesna Loparić. Također, uz podršku i sudjelovanje Crvenoga križa Varaždin, sudionici su imali prilike provjeriti razinu šećera u krvi te izmjeriti tlak. U večernjim je satima u sklopu programa u Kinu Gaj prikazana besplatna projekcija filmskog klasika „Tko pjeva, zlo ne misli“.

Drugi dan Seniorijade započeo je u sportsko-rekreativnom tonu u Sportskoj dvorani Graberje, a udrugama koje su se predstavile prvoga dana pridružili su se Šahovsko društvo Varaždin te Disc-golf klub Lagoda Varaždin. Aktivnosti su započele vježbama razgibavanja, nakon čega su sudionici imali prilike okušati se u aktivnostima poput disc-golfa, nordijskog hodanja, Qi-gong vježbi, starogradskim plesovima, sjedećim vježbama i šahu. Dobro raspoloženje vladalo je tijekom cijelog prijepodneva, a izmjena aktivnosti doprinijela je dinamici programa pri čemu su članovi jednih udruga sudjelovali u aktivnostima drugih, uz međusobnu podršku i bodrenje. U događanju je sudjelovalo ukupno više od 250 sudionika s područja Varaždina i okolnih područja. Odaziv na događanje i interes za sudjelovanjem potvrdio je da građani starije životne dobi svoj puni potencijal žele i mogu ostvariti kroz brojne aktivnosti te da aktivan životni stil također doprinosi održavanju mentalne vitalnosti.

vzaktualno.hr

Nikolina Pofuk Bajz 3312 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Grad Varaždinske Toplice podijelio više od 1.500 uskrsnica za umirovljenike uoči blagdana
Događanja
2025-04-18

Sljedeća Vijest

Uskrsni ugođaj u Općini Mali Bukovec! Sva naselja ovoga Uskrsa krase jedinstvene pisanice
Događanja
2025-04-18
Izdvojeno
Usvojen proračun Grada Ivanca za iduću godinu – težak je 14,53 milijuna eura
Događanja
19. prosinca 2025.
Alenka Kučić
Varaždinska županija odala počast pripadnicima 7. gardijske brigade Puma
Događanja
19. prosinca 2025.
Jozica
Započeo projekt „Rastemo za zdravo sutra 3“: Edukacija djece i roditelja o zdravim stilovima života i očuvanju prirode
Događanja
19. prosinca 2025.
Alenka Kučić
U varaždinskoj Županijskoj palači svečani prijem za vatrogasce, župan Stričak poručio: Naša županija je kolijevka hrvatskoga vatrogastva
Događanja
19. prosinca 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Novomarofski Božićni bibliobus i Djed Mraz donose osmijehe i knjige mališanima!
Fotogalerija
17. prosinca 2025.
Mališani ukrasili božićno drvce ispred Općine Trnovec Bartolovečki: „Bitno je da se svi družimo i zabavimo!”
Fotogalerija
11. prosinca 2025.
ADVENT V MAROFU Upaljena druga adventska svijeća i obilježena 45. obljetnica KUD-a Marof
Fotogalerija
7. prosinca 2025.
Veliki dan za Gradski muzej Varaždin: Otvoreno 8. Bijenale slikarstva, prvi put izvan Zagreba
Fotogalerija
3. prosinca 2025.
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.