Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Crna kronika
  • Prevario trgovačko društvo za više od pola milijuna kuna

Prevario trgovačko društvo za više od pola milijuna kuna

Crna kronika
18. listopada 2018.
Alenka Kučić
1128
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
policija

Policijski službenici Policijske uprave varaždinske dovršili su kriminalističko istraživanje nad 53-godišnjakom zbog sumnje da je počinio kazneno djelo Zlouporaba povjerenja u gospodarskom poslovanju. Kako se sumnja, on je kao odgovorna osoba trgovačkog društva sa sjedištem u Rinkovcu, s namjerom pribavljanja protupravne imovinske koristi, ne vodeći računa o imovinskim interesima trgovačkog društva u razdoblju od svibnja 2010. do svibnja 2012. godine, u četrdesetak navrata naložio i osobno izvršio podizanje gotovinskih iznosa s poslovnog računa društva s osnova pozajmica, materijalnih i putnih troškova, u iznosu od oko 450 000 kuna, bez odgovarajuće vjerodostojne knjigovodstvene dokumentacije i priloga o utrošku istih u poslovne svrhe. Također je dao uputu 63-godišnjaku da dio prethodno primljenih pozajmica od društva, u iznosu od 100 000 kuna, umjesto na račun društva, uplati na račun njegove supruge. Time je sebi i članovima svoje uže obitelji pribavio imovinsku korist u iznosu od oko 550 000 kuna. Protiv njega će se podnijeti kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26332 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Novi Marof bolnica
Grad Novi Marof donirao 30 tisuća kuna za uređenje okoliša marofske bolnice
Politika
2018-10-18

Sljedeća Vijest

Udžbenici neće smjeti biti teži od 15 posto težine učenika?
Hrvatska i svijet
2018-10-18
Izdvojeno
Krapinsko-zagorska županija otvorila vrata EU projekata: Građanima predstavljeni rezultati ulaganja europskih fondova
Događanja
15. svibnja 2026.
martina
Najbolji u SuperSport HNL-u: Nominirani Šafarić, Tavares, Duvnjak i Zelenika – evo kako glasati
Sport
15. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Gradski HDZ: “Obmanjuju li Bosilj i Marković građane o naplati gradskih potraživanja?”
Politika
15. svibnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
NK VARTEKS Korpar-Japek uoči Đakova poručio: „Herc” na terenu i pobjeda u subotu
Sport
15. svibnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.