Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Gospodarstvo
  • Prihvaćen lepoglavski proračun za 2018. godinu

Prihvaćen lepoglavski proračun za 2018. godinu

Gospodarstvo
22. prosinca 2017.
Alenka Kučić
1157
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

S 11 glasova "za" i 4 glasa "protiv" prihvaćen je proračun Grada Lepoglave za 2018. godinu težak 23.751.615,00 kuna. Protiv su bili Vijećnici: Šoštarić, Maček i Črepinko (HSS) te Šinko (nezavisni).

Gradonačelnik Marijan Škvarić proračun za iduću godinu ocijenio je realnim.
- Prije svega zbog toga što sad prvi put nakon dvije godine imamo izvorne proračunske prihode koji, vjerujem, da sve one potrebe koje grad može realizirati, da ih možemo i ostvariti. U ove dvije godine smo, na žalost, imali smanjenje od 50 posto izvornih proračunskih sredstava i zato nismo mogli sve stvari odraditi. Prihode temeljimo najviše na tih 14 milijuna kuna koliko smo planirali poreza na dohodak, planiramo također i zaduženje, jer planiramo ući u projekt adaptacije i rekonstrukcije našeg dječjeg vrtića, a planiramo i prihode od prodaje imovine, odnosno zemljišta u našoj poduzetničkoj zoni gdje imamo pe hektara, devet parcela apsolutno spremnih za gospodarska ulaganja, budući da su potpuno komunalno uređene – rekao je Škvarić te dodao kako u ovih 12 godina otkako je gradonačelnik Lepoglave nisu planirana nikakva veća zaduženja na teret građana, nema povećanja prirena ni poreza, komunalnih naknada i doprinosa.
- Ja kao gradonačelnik i svi mi trebamo na realnim osnovama planirati razvoj našega grada, a ne na teret naših građana – istaknuo je gradonačelnik.
Kad je riječ o rashodovnoj strani, ponovo se definiraju razvoj i investicije u komunalnoj infrastrukturi, od izgradnje lokalnih nerazvrstanih cesta, sanacije klizišta, do proširenja javnih površina, ulaganje u kanalizaciju i vodoopskrbu. No, prema Škvarićevim riječima, važan je i društveni dio:
- Moramo biti socijalno osjetljivi. Predvidjeli smo ista sredstva, čak i malo veća, za takve potrebe, svim proračunskim korisnicima smoosigurali redovna sredstva, također nešto veća nego prošle godine, počevši od dječjeg vrtića, vatrogastva, udruga civilnog društva, za sport, knjižnicu i ostale takve aktivnosti. Nismo zaboravili ni naše najmlađe, pa imamo potpore od rođenja do umirovljenja. Iduće godine, primjerice, planiramo potporu za naše umirovljenike i za Uskrs, i za Božić, a tu su i potpore za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam.
Škvarić još jednom naglašava da je riječ o realnom gradskom proračunu zahvaljujući kojem će se moći ostvariti želja da Lepoglava ponovo krene ubrzanim tempom.
- Posebno moram spomenuti da nastavljamo s onim velikim, kapitalnim projektima, a tu je 8 milijuna kuna predviđenih za adaptaciju i rekonstrukciju dječjeg vrtića, čekamo rezultate za našu prijavu Tehnološkog centra drvne industrije, završit ćemo iduće godine i dio prijave za dobivanje svih dokumenata za Centar pavlina, a očekujemo i od Hrvatskih voda da krenemo u izradu projektne dokumentacije za Aglomeraciju. Mnogo je projekata i nadam se da ćemo svi zajedno učiniti sve da zajedno ostvarimo zacrtano – zaključio je lepoglavski gradonačelnik.

 

a.kučić/vzaktualno.hr

Alenka Kučić 25997 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

SJP
Plenković s varaždinskim specijalcima
Događanja
2017-12-22

Sljedeća Vijest

Zapalilo se još jedno vozilo
Crna kronika
2017-12-22
Izdvojeno
Ludbreg svečanom sjednicom proslavio Dan grada, najzaslužnijim građanima dodijeljena priznanja
Događanja
19. ožujka 2026.
Ivana
Ljubica Jembrih kao članica Odbora za poljoprivredu Hrvatskog sabora posjetila tvrtku Podravka Agri
Događanja
19. ožujka 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Općina Breznički Hum pruža snažnu podršku obiteljima i djeci kroz niz socijalnih mjera
Događanja
19. ožujka 2026.
martina
Mali, ali važan komunalni projekt: Grad Varaždin postavio svjetiljke na još jedan pješački prijelaz
Događanja
19. ožujka 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTO Velik dio zgrade varaždinskog suda već sravnjen – pogledajte napredak radova!
Fotogalerija
17. ožujka 2026.
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.