Temeljem mnogobrojnih upita koji stižu na adresu Županijske uprave za ceste Varaždinske županije, a vezano za održavanje cesta i izvođača iz ŽUC-a su priopćili:
“Županijska uprava za ceste raspisala je tijekom 2025. godine javnu nabavu za Okvirni sporazum za održavanje cesta (zimskog i ljetnog) na četiri godine na naših 950 kilometara cesta.
Na raspisanu javnu nabavu stigle su tri ponude i to;
- Niskogradnja Huđek s iznosom ponude 13.113.499,70 milijuna eura (sa PDV-om)
- CP Ptuj s iznosom od 16.610.098,15 milijuna eura (sa PDV-om) te,
- PZC Varaždin s ponudom od 21.799.916,60 milijuna eura (sa PDV-om).
Također napominjemo da je o toj nabavi raspravljao DKOM (Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave) te potom i Visoki upravni sud Republike Hrvatske, a zbog podnijete žalbe PZC-a Varaždin koja je odbijena.
Po završetku postupka sklopljen je ugovor s ekonomski najpovoljnijim ponuditeljem Niskogradnjom Huđek.
Vezano uz trenutno stanje na cestama, naglašavamo da su sve prohodne. Međutim, na pojedinim cestama zbog iznimno niskih temperatura dolazi do smrzavanja cesta i stvaranja poledice. Poduzimamo sve da i te ceste budu što sigurnije za promet.
Obzirom na sve navedeno i vremensku prognozu koja i dalje predviđa izrazito niske temperature na našem području, molimo sve sudionike u prometu da svoje vozilo i brzinu prilagode zimskim uvjetima.“
Stoji u priopćenju ravnatelja Županijske uprave za ceste Varaždinske županije Tomislava Osonjačkog.
Foto: Ilustracija
vzaktualno.hr





