Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • PRVI SLUŽBENI SLUČAJ U HRVATSKOJ Navijači krivotvorili covid potvrde

PRVI SLUŽBENI SLUČAJ U HRVATSKOJ Navijači krivotvorili covid potvrde

Hrvatska i svijet
23. srpnja 2021.
Alenka Kučić
550
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Splitska policija u četvrtak je zatekla četvoricu navijača koji su s krivotvorenim covid potvrdama pokušali ući na poljudski stadion gdje se igralo 2. pretkolo UEFA-ine Konferencijske lige između splitskog Hajduka i Tobola iz Kazahstana.

Policija je u petak izvijestila da je prije, za vrijeme i nakon utakmice privela ukupno 28 osoba, najvećim dijelom zbog prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima, dok značajnija narušavanja javnog reda i mira te oštećenja imovine nisu zabilježena, priopćila je Hina.

Osim toga, četiri su osobe prilikom ulaska na stadion zatečene s krivotvorenom covid potvrdom te će se protiv njih, zbog sumnje da su ostvarili obilježja kaznenog djela krivotvorenja isprava, podnijeti kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
Neslužbeno, krivotvorene četiri covid potvrde u Splitu prvi su takav zabilježen slučaj u Hrvatskoj kada su navijači uzeli tuđe potvrde vjerujući da će im samo provjeravati kod, ne i identitet. No, prevarili su se jer su ih na ulazu zatražili osobne iskaznice i utvrdili da covid potvrde nisu izdane na njihovo ime, piše Hina.

Do sada su se u Hrvatskoj krivotvorili samo PCR testovi, pa je tako na utakmici koja se prije nekoliko dana igrala na Poljudu policija otkrila 26 navijača sa krivotvorenim testovima, a među njima je bilo čak 13 maloljetnika.

Inače, od početka godine do 14. srpnja na području Hrvatske policija je otkrila 703 krivotvorena PCR testa, za što je zapriječena zatvorska kazna do tri godine.

vzaktualno.hr/HINA

Alenka Kučić 24348 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Održan najkonstruktivniji ”blic” sastanak do sada – Kolar u Konjščini: Vjerujem u znanje nove načelnice Krok i njenu dosljednost!
Događanja
2021-07-23

Sljedeća Vijest

LUDBREŽANI evo kada se možete cijepiti, na rasporedu cjepivo Pfizera i AstraZenece
Događanja
2021-07-23
Izdvojeno
Još niste odlučili kuda i kako dalje nakon osnovne škole? Imate priliku jer počinje kampanja „Odaberi svoju školu”
Događanja
9. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Teška prometna nesreća u Selniku – vatrogasci izvlačili unesrećene iz prevrnutog automobila
Crna kronika
9. lipnja 2025.
Jozica
OTVOREN BAREFOOT PARK IVANEC
Događanja
9. lipnja 2025.
Siniša Kalajdžija
Sastanak u traperu u Novom Marofu okupio bivše „levisovce”, ali i mnoge druge: Traper, dobra glazba, još bolje društvo…
Događanja
9. lipnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.