Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ u atriju Županijske palače predstavila je knjigu „Stožina“ autora Ante Nadomira Tadića Šutre. Pjesnička zbirka „Stožina“ izašla je kao kruna 40-godišnjega Šutrinog književnog stvaralaštva i to je njegova jedanaesta knjiga.
I u „Stožini“ Šutra ostaje vjeran svom prepoznatljivom domoljubnom iskazu, kojim je obilježeno cijelo njegovo stvaralaštvo. U svakom svom stihu pjesnik otrježnjuje svoj narod, budi Hrvate na slavnu prošlost hrvatskih kraljeva i velikana, na ponos, ali i na oprost, pomirbu i humanost, sve sukladno vječnim (humanističkim) vrijednostima i nauku katoličke vjere. Izražavajući tugu i sreću u svim svojim ljubavima i bolima, pjesnik ne propušta jednako pomilovati cijelo hrvatsko biće, od lijepe nam domovine Hrvatske i Herceg Bosne do cijeloga svijeta gdje Hrvati žive.
-Moram priznati da na godišnjoj razini imao 2 do 4 promocije knjige ili nešto što je vezano uz književni rad. Imamo mnogo branitelja koji su samouki ili educirani i na ovaj način im pomažemo u predstavljanju. Šutra nam je uvijek dragi gosti i znamo se od '95 godine. Njegove su pjesme emotivno jake i potpuno drugačije i treba nam tako nešto - rekao je Robert Puja, predsjednik Udruge veterana 7. gardijske brigade Pume.
Ante Nadomir Tadić Šutra rođen je u Otoku na Cetini, zaseok Ovrlja, na blagdan Svetoga Roka, 16. kolovoza 1963. Od 5. kolovoza 1995. živi i djeluje u hrvatskom kraljevskom gradu Kninu. Piše pjesme i prozu. Umirovljeni je časnik Hrvatske vojske. Diplomirao je na Sveučilištu u Zadru, na Odjelu za informatologiju i komunikologiju. Profesor je komunikoloških predmeta. Izabran je u nastavno zvanje predavača u području društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti, grana komunikologije. Objavljivao je poeziju i prozu u dnevnim novinama, tjednicima i periodičnim publikacijama, nastupao na programima radija i televizije u domovini i dijaspori.
-Ove godine slavim 40. obljetnicu književnog stvaralaštva s 11. knjigom Stožina i htio sam svojim prijateljima pokazati sve vrijednosti Domovinskog rata i htio sam pokazati da su Hrvati od stoljeća 7. uvijek morali ginuti za opstojnost svog naroda i dokazivanje svoje državnosti i pripadnosti katoličkom, tradicijskom svjetonazoru, a danas su te vrijednosti pomalo ugrožene. Zato ne smijemo šutjeti već govoriti i pjevati o tim stvarima - zaključio je autor knjige.
www.vzaktualno.hr