Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Ravnatelj Kovačić: Olimpijski bazen je neisplativ, podijeliti ćemo ga na dva bazena

Ravnatelj Kovačić: Olimpijski bazen je neisplativ, podijeliti ćemo ga na dva bazena

Događanja
10. prosinca 2024.
Nikolina Pofuk Bajz
599
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

O sudbini olimpijskog bazena u Varaždinskim Toplicama govori se posljednjih tjedana, otkako je županijski vijećnik iz redova Reformista, Željko Bedeković, ujedno vijećnik u Gradskom vijeću Grada Varaždinske Toplice, na posljednjoj sjednici Županijske skupštine Varaždinske županije župana Stričaka upitao zašto se ruši olimpijski bazen.

Podsjetimo, Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Varaždinske Toplice kreće u obnovu, odnosno rekonstrukciju hotela Minerva i njegovo pretvaranje u hotel s četiri zvjezdice. U sklopu projekta, obnoviti će se smještajne jedinice, odnosno hotelske sobe kojih ima preko 360, urediti će se amfiteatar te će se, između ostalog, obnoviti i unutarnji i vanjski bazeni. U sklopu uređenja bazena, postojeći olimpijski bazen podijeliti će se na dva bazena, od toga će jedan biti plivački, a drugi bi trebao biti bazen s atrakcijama.

- Kada su u Županiji na vlasti bili Reformisti obnovljen je Dom zdravlja, Minerva, započela je izgradnja Spinalnog centra, no onda se dogodio HDZ i Anđelko Stričak. Vizija razvoja Varaždinskih Toplica je nestala. Dok smo mi gradili, vi rušite, pa ćete tako srušiti i olimpijski bazen temeljem kojeg Varaždinske Toplice imaju potencijala za razvoj sportskog turizma. Oko Minerve postoje tisuće kvadrata slobodnog prostora da se grade novi bazeni, ali vas ovaj olimpijski toliko "bode u oko" - kazao je Bedeković na sjednici Županijske skupštine na što mu je župan Stričak odgovorio kako Reformiste boli što su spriječli privatizaciju Minerve, te da će bolnica sad dobiti novi sjaj i status hotela s četiri zvjezdice.

- Toplice vodimo u smjeru da postanu centar zdravstvenog turizma u Hrvatskoj i to će u mom sljedećem mandatu postati. Što se tiče bazena, o tome odlučuje struka, Uprava bolnice, Upravno vijeće i zaposlenici - kazao je Stričak.

Sudbinu olimpijskog bazena u ponedjeljak je na potpisivanju ugovora sa izvođačem radova na obnovi Minerve komentirao i ravnatelj Specijalne bolnice, Denis Kovačić, istaknuvši kako, nakon obnove, olimpijskog bazen u Minervi više neće biti.

- Sudbina vanjskih bazena je takva da olimpijskog bazena u tim gabaritima neće biti, koji u stvari ni nije olimpijski bazen ako sagledamo sve elemente koje treba sadržavati, nego će biti dva bazena, od kojih će jedan biti s atrakcijama, a drugi će biti manji plivački bazen - kazao je Kovačić.

Dodao je kako je olimpijski bazen neisplativ.

- Da bi imali olimpijski bazen i da bi to bilo isplativo takav bazen bi morao raditi 365 dana u godini, to je moguće samo u unutarnjim prostorima za što mi nemamo uvjeta, a vani se sezona kupanja otvara 15. lipnja i traje do 15. kolovoza. Dva mjeseca imati olimpijski bazen vani, to je s financijskog aspekta totalni promašaj - objasnio je ravnatelj.

Dodao je kako je bazen star preko 40 godina i ne isplati ga se obnavljati, istaknuvši kako prate što radi konkurencija, ali i što im govore njihovi korisnici.

- Oni izbjegavaju najdublje dijelove bazena, koncentriraju se tamo gdje je bazen plići i govore nam kako bi bilo bolje i kako je u sličnim destinacijama. Plivačke staze u olimpijskom bazenu nije koristio ni jedan klub i s ekonomskog i svih drugih aspekata to je totalno neisplativo - poručio je ravnatelj.

n.p.bajz/vzaktualno.hr

Nikolina Pofuk Bajz 3108 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

U Varaždinu predstavljeni rezultati projekta P.R.O.T.E.C.T.: Kroz vrijeme, mladi se bolje nose s problemima anksioznosti, depresije, suicidalnosti, ali veliki je problem i usamljenost
Događanja
2024-12-10

Sljedeća Vijest

Dio bogate povijesti i baštine ponovno u srcu Krapine
Događanja
2024-12-10
Izdvojeno
U Ivancu započela sadnja novog drvoreda – zasadit će se 200-tinjak javora
Događanja
5. studenoga 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Austrijska veleposlanica Nj. E. Yvonne Tončić-Sorinj stigla u najavni posjet Međimurskoj županiji
Događanja
5. studenoga 2025.
Alenka Kučić
AK Sloboda Varaždin organizira atletski seminar uz naše najbolje atletičare i njihove trenere
Sport
5. studenoga 2025.
Alenka Kučić
Studeni u znaku brkova: pokret Movember podiže svijest o muškom zdravlju
Hrvatska i svijet
5. studenoga 2025.
TVarjacic
Video & fotogalerija
Na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast preminulim građanima te preminulim, poginulim i nestalim braniteljima
Fotogalerija
31. listopada 2025.
Povratak u prošlost uz stare običaje, jela i dobra vina: Voćanska etno kuća otvorila svoja vrata
Fotogalerija
26. listopada 2025.
Klenovnik: Dječji vrtić Latica proslavio rođendan!!!
Fotogalerija
10. listopada 2025.
Sa svečane sjednice u Klenovniku načelnik Pintarić poručio: Naša općina napreduje i pritom čuva svoju tradiciju, identitet i povezanost među ljudima
Fotogalerija
9. listopada 2025.
Europski tjedan sporta: Challenger Race Varaždin 2025. okupio brojne sudionike – u prvom planu zabava i druženje uz sport!
Fotogalerija
26. rujna 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.