Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Regionalni centar kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija domaćin stručnog skupa posvećenog sigurnosti pacijenata

Regionalni centar kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija domaćin stručnog skupa posvećenog sigurnosti pacijenata

Događanja
11. srpnja 2024.
Alenka Kučić
594
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U organizaciji Regionalnog centra kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija pri Medicinskoj školi Varaždin i Hrvatske ljekarničke komore u sjedištu Regionalnog centra u Varaždinu održani je stručni skup Sigurnost pacijenata- Navigacija kroz medikacijske rizike.

Predavači su bile magistre farmacije i mentorice kod poslodavaca Eleonora De Lai, Marija Novak te predsjednica Hrvatske ljekarničke komore Ana Soldo, magistra farmacije.

Oko osamdesetak sudionika skupa pozdravili su te im zaželjeli srdačnu dobrodošlicu ravnateljica Medicinske škole Varaždin Mirjana Grabar-Kruljac i župan Varaždinske županije Anđelko Stričak koji su upoznali sa radom Regionalnog centra te im pritom prezentirali pozitivne primjere dobre obrazovne politike Varaždinske županije.

-U Varaždinskoj županiji prioritet je obrazovanje pa tako čak 62 % proračunskih sredstava usmjeravamo u obrazovanje, kako bi svim učenicima i djelatnicima škola osigurali što bolje uvjete učenja i rada. Jedan od najboljih primjera tih ulaganja je svakako ovaj Regionalni centar kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija pri Medicinskoj školi Varaždin u kojem smo izgradili i suvremeno opremili 3.000 novih kvadrata, a sve zajedno bilo je realizirano u manje od trideset mjeseci. Stoga je vrlo važno da se ovaj centar koristi, da se u njemu održavaju seminari i stručni skupovi jer na taj način dokazuje svoju održivost- rekao je župan Stričak.

Dodao je kako je bitno povezati samu školu sa poslodavcima odnosno realnim sektorom kako bi svi zaposlenici iz tog sektora dobili kvalitetne informacije o obrazovnim programima koji se provode u spomenutoj školi, a istovremeno bi učenici dobivali informacije s tržišta rada.

Ravnateljica škole Grabar-Kruljac istaknula je veliku posjećenost skupa i rezultate evaluacijskog upitnika koji govore u prilog da je Regionalni centar kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija pri Medicinskoj školi Varaždin doista mjesto izvrsnosti u sektoru zdravstva koji je spreman odgovoriti na sve edukacijske izazove koje donosi moderna medicina.

-Ovaj centar je itekako bilo potrebno izgraditi, a održavanje ovakvih skupova to najbolje i pokazuje. Sretna sam i zadovoljna što je naš Regionalni centar kompetentnosti inovativnih zdravstvenih tehnologija „zaživio“ – rekla je ravnateljica škole Grabar-Kruljac.

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 25849 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

„Janine 2024.“ u Loboru i ove godine uz brojna zanimljiva događanja i odličnu zabavu
Događanja
2024-07-11

Sljedeća Vijest

HZZO: Pod hakerskim smo napadom – ako dobijete ovakve mailove, izbrišite ih!
Hrvatska i svijet
2024-07-11
Izdvojeno
Manje napuštenih mačaka: Grad Varaždin i ove godine pokriva većinu troškova sterilizacije
Događanja
19. veljače 2026.
Alenka Kučić
Trideset timova predstavilo istraživačke projekte na međužupanijskoj smotri u Varaždinu
Događanja
19. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
U ivanečkom Malom parku uklanjaju se bolesna stabla kestena
Događanja
19. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Krapina potpisala ugovor za nabavu dva električna minibusa
Događanja
19. veljače 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Od povorke do izbora najljepše dječje maske: Klenovnik živio u fašničkom ritmu
Fotogalerija
16. veljače 2026.
U srcu Staroga grada Čakovca održano nacionalno otvorenje Noći muzeja 2026.
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Javnozdravstvena akcija u Areni Varaždin: crvenim i žutim haljinama protiv moždanog udara i raka vrata maternice
Fotogalerija
31. siječnja 2026.
Prava zimska idila na sjeveru Hrvatske – snijeg kakav dugo nismo vidjeli
Fotogalerija
7. siječnja 2026.
Sport, igra i nova iskustva: Deseto izdanje Zimskog sportskog višeboja u Varaždinu izazvalo veliko zanimanje osnovnoškolaca
Fotogalerija
5. siječnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.