Osim što će vas ovi obroci zagarantirano nahraniti, potaknut će vam probavu. Tako ćete biti ne samo siti cijeli dan, nego ćete se nakon njih fino ‘očistiti’ i lakši ćete ući u dan i fizički i psihički.
Heljdina kaša i palačinke
Heljda je superhranjiva i odlična je za ručak, kao i za večeru, ali budući da daje energiju najbolje bi bilo da s njom počnete dan. Skuhanoj heljdi dodajte sušene grožđice, orašaste plodove i med te obavezno bananu i sušene šljive, a neće biti loše niti ako dodate ostalo voće poput trenutačno popularnih nektarina ili jabuke s kojom se heljda odlično slaže. Svakako je prethodno potopite bar 8 do 24 sata prije kako bi se što kraće kuhala, a kao korisna informacija možda će vam doći i činjenica da heljda ne sadrži gluten. Možete napraviti i palačinke od heljdinog brašna koje se pripremaju kao klasične palačinke, samo u tom slučaju heljdino brašno pomiješate s bijelim pšeničnim brašnom.
Ječam i voće
Ječam je oduvijek bio glavna hrana onih koji su bili izloženi s jedne strane velikim fizičkim naporima, a s druge lošoj kvaliteti života. Tako je bilo od gladijatora u Antici do modernih vremena i seljaka u svim dijelovima svijeta. I jedni i drugi su znali da im treba nešto što će ih držati sitima cijeli dan unatoč oskudici. Stoga si i vi u stilu modernih gladijatora složite ječmenu kašu na klasičan način i u nju pobacajte što god voćno vam padne na pamet. Obavezno dodajte i orašaste plodove, sjemenke te cimet, a skuhani ječam sa svim ostalim spomenutim namirnicama možete staviti i u jogurt.
Proso na mlijeku ili vodi
Proso možete napraviti na mlijeku tako da ga prvo kratko prepržite na tavi, svega dvije do tri minute i onda ubacite u hladno mlijeko te ga stavite na vatru. Kada mlijeko zakuha, dodate vaniliju i smanjite vatru pa kuhate još 20-ak minuta. Kada se ohladi zasladite po želji. Možete ga kuhati i na vodi ako ste za laganiju varijantu, a obavezno ga kombinirajte s borovnicama, jagodama, banana, narančom i jagodama. Najbolje bi bilo da sve to pomiješate zajedno.