Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Sport
  • SJAJNA VIJEST I Varaždin među gradovima domaćinima Svjetskog rukometnog prvenstva– prihvaćena kandidatura Hrvatske, Danske i Norveške!

SJAJNA VIJEST I Varaždin među gradovima domaćinima Svjetskog rukometnog prvenstva– prihvaćena kandidatura Hrvatske, Danske i Norveške!

Sport
28. veljače 2020.
Alenka Kučić
817
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Odlična je vijest stigla iz Kaira, gdje je Upravni odbor Svjetske rukometne federacije (IHF) prihvatio kandidaturu Hrvatske, Danske i Norveške i dodijelio im organizaciju Svjetskog muškog rukometnog prvenstva 2025. godine.
Nakon srebra seniora na nedavnom Europskom prvenstvu, bronce mlađih kadeta na Mediteranskom prvenstvu u Ateni, ovo je još jedna sjajna i velika vijest za hrvatski rukomet na početku ove godine.

Svih 19 članova Izvršnog odbora jednoglasno je podržalo kandidaturu ove tri teritorijalno naizgled male, ali rukometno velike zemlje. U 15-tak minuta koliko je trajala službena prezentacija, pokazana su dva kratka filma – jedan koji nosi naslov Inspired by handball, s osnovnom porukom vratimo djecu u dvorane, pomozimo im da se maknu od mobitela, play stationa, televizije u ovoj digitalnoj eri i dajmo im priliku da se bave sportom, odnosno rukometom. Drugi film je pak otkrio ljepote tri zemlje domaćina, gradove i dvorane u kojima će se igrati, raspored natjecanja, ali i sve druge aspekte toga logistički vrlo zahtjevnog natjecanja.
Zagreb, Split, Varaždin, Poreč i Dubrovnik s jedne strane, Kopenhagen i Herning, s druge te Trondheim, Stavanger ili Dramen, odnosno Oslo s treće strane bit će domaćini toga natjecanja.

S 14 medalja s velikih natjecanja i domaćinstvom Svjetskog prvenstva 2003. godine za žene, te 2009. godine za muškarce, Hrvatska je već bila promotor i nositelj ideje o zajedničkoj kandidaturi. Danska kao aktualni svjetski i olimpijski pobjednik, treći put u svojoj povijesti (1978., 2019., 2025.) bit će domaćin te najveće rukometne smotre. Norveška će pak kao dvostruki svjetski doprvak na dva posljednja Svjetska prvenstva te brončana s nedavne europske smotre, prvi put ugostiti najbolje svjetske rukometaše za nešto manje od pet godina.

rukomet kauboji

Hrvatska odlično prošla s rasporedom utakmica

Na prvenstvu će sudjelovati 32 reprezentacije, a prema planu organizacije samog natjecanja, četiri skupine prednatjecanja održavale bi se u Hrvatskoj, a po dvije u Danskoj i Norveškoj. U drugom krugu natjecanja postoje četiri glavne skupine te President Kup. Hrvatska je i tu prošla najbolje jer je dobila dvije glavne skupine i President Kup, a Danska i Norveška po jednu. Slijedom toga, dva četvrtfinala i jedno polufinale igrali bi se u našoj zemlji, nadajmo se s Hrvatskom u glavnoj ulozi. Ostale dvije četvrtzavršnice i jedno polufinale pripadaju Danskoj (jedno četvrtfinale) odnosno ostatak Norveškoj. Grad Oslo bio bi domaćin finalnog vikenda.
Hrvatsku delegaciju na predstavljanju kandidature, činili su predsjednik Tomislav Grahovac, glavni tajnik Damir Poljak i direktor marketinga Silvijo Njirić.

Tomislav Grahovac, predsjednik Hrvatskog rukometnog saveza:
„Jako smo sretni što smo dobili ovo prvenstvo. To je prvi put u povijesti da ga zajednički organiziraju tri zemlje. Svaka zemlja, osim što je jaka rukometna nacija, ima i iznimno veliko iskustvo u organizaciji najvećih natjecanja. Ne sumnjam da će Hrvatska ponovno biti sjajan domaćin kao što je to bilo 2003. i 2009. godine kada smo organizirali najprije žensko, a zatim i muško prvenstvo. Misao vodilja, koju smo ponudili i promovirali tijekom kampanje, je vratiti djecu u dvorane, omogućiti im da se bave sportom, a posebno rukometom. IHF je to prepoznao i odao nam priznanje za tu ideju. Mi ćemo na tome raditi jako puno sljedećih godina.“

izvor: Hrvatski rukometni savez

vzaktualno.hr

Alenka Kučić 24485 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Tin Herceg o bronci: „Ginuli smo jedan za drugoga na terenu i uspjeli smo!”
Sport
2020-02-28

Sljedeća Vijest

TRUDNICA NAPALA POLICAJCA Odlukom Centra za socijalnu skrb oduzeto joj sedmero djece
Crna kronika
2020-02-28
Izdvojeno
Idućeg tjedna Varaždinci će morati zatvarati prozore, a pčelari pčele – nova runda borbe protiv komaraca!
Događanja
13. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Sto godina međimurskog vatrogastva: župan Posavec zahvalio herojima u službi zajednice
Događanja
13. srpnja 2025.
Jozica
Vraćaju se vrućine: Ne ostavljajte djecu u vozilima – ni na trenutak!!!
Lifestyle
13. srpnja 2025.
Alenka Kučić
Lepoglavski dani oduševili sve generacije – Održan 29. Festival sportske rekreacije na selu
Događanja
13. srpnja 2025.
Jozica
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Sedamdesetak varaždinskih višebojaca uživalo u kupanju, druženju i zabavi u Novom Vinodolskom
Fotogalerija
7. srpnja 2025.
Antunovo v Marofu: Tradicija, glazba i zabava ispunili gradske ulice i u nedjelju, ali brojnih sadržaja ima još!
Fotogalerija
17. lipnja 2025.
Povijest Krapine na malo drugačiji način…..
Fotogalerija
8. lipnja 2025.
FOTOGALERIJA Počela Maturantika: Stotine veselih maturanata prošetale Varaždinom
Fotogalerija
21. svibnja 2025.
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.